zbyr

Zübeyir Kemelek İskilip’te toprağa verildi

zbyr
Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde karaciğer nakli sonrası gelişen enboli ve enfeksiyon nedeniyle vefat eden Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, memleketi Çorum’un İskilip ilçesinde toprağa verildi. Kemelek için düzenlenen cenaze törenine İçişleri Bakanı Efkan Ala ile eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de katıldı.
Sivas Valiliğinde düzenlenen törenin ardından Vali Kemelek’in cenazesi dün akşam saatlerinde karayoluyla İskilip ilçesine getirildi. Atıf Hoca Devlet Hastanesi morgundan sabah saatlerinde alınan Vali Kemelek’in cenazesi son kez baba ocağına götürüldü. Burada helallik alınmasının ardından Kemelek’in Türk bayrağına sarılı tabutu Ulu Cami’ye getirildi. Cenazeye İçişleri Bakanı Efkan Ala katıldı. Bakan Ala’yı taşıyan helikopter İskilip İlçe Stadı’na iniş yaptı. Ala’yı Çorum Valisi Sabri Başköy, AK Parti Çorum Milletvekili Murat Yıldırım ve diğer protokol üyeleri karşıladı.
Ala daha sonra Kemelek’in cenaze namazı için Merkez Camii’ne hareket etti. Tören alanında bir süre bekleyen Bakan Ala, burada vatandaşla tokalaştı. Bakan Ala, daha sonra Vali Kemelek’in oğulları Doğan Kemelek, Emre Kemelek’e başsağlığı diledi.
Cenaze törenine İçişleri Bakanı Efkan ala, TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, eski İçişleri Bakanı ve Ordu Bağımsız milletvekili İdris Naim Şahin, TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Çorum Valisi Sabri Başköy ile Adana, Kırşehir, Çankırı, Rize, Bursa, Bitlis, Sakarya, Kırıkkale valileri ile Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, mesai ardaşları ve binlerce vatandaş katıldı. Vali Kemelek’in cenazesi Ulu Cami’de öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Gülbaba Mezarlığı’na defnedildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>