kemelek

Zübeyir Kemelek için mevlit

kemelek
Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi’nde tedavi gördüğü sırada geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Sivas Valisi Zübeyir Kemelek için Mevlid-i Şerif okundu.
Sivas Valiliği ve İl Müftülüğü tarafından Merkez Paşa Cami’nde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Mevlid-i Şerif okunmasının ardından İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Metin Bozkuş tarafından vaaz verildi. Bozkuş, her canlının mutlaka ölüm olayıyla karşı karşıya geleceğini hatırlatarak Vali Zübeyir Kemelek’e Allah’tan rahmet diledi.
Vaaz sonrası Sivas’ta görev yapan din görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticileri ile vatandaşlarında katkıda bulunmalarıyla okunan 300 hatmi şerifin duasını yapmak için kürsüye çıkan İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan dua öncesi kısa bir konuşma yaparak; “Vatandaşlarımızın refah ve mutluluğu için ağır hastalığına rağmen her zaman görevi başında bulunmakla fedakarca bir örnek sergileyen merhum sayın valimize Allah’tan rahmet diliyorum. Görevi süresince yaptığı hayırlı hizmetler inanıyorum ki günahlarına kefaret olacaktır” dedi.
Müftü Balkan’ın duasıyla son bulan Mevlid-i Şerif programına; Vali vekili Ömer Kalaylı, Vali yardımcısı Vefa Kaya ve Valilik Özel Kalem Müdürü Alper Duran ile resmi daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Program sonrası vatandaşlara Mevlid şekeri ve gül kolonyası ikram edildi.
MERHUM KEMELEK DOKTORLARI NAKİL KONUSUNDA UYARDI
Merhum Vali Zübeyir Kemelek’in karaciğer nakliyle ilgili araştırmalar devam ederken doktorları kesin bir dille uyararak nakil bekleyen başka vatandaşların sırasının alınmamasını istedi. Aynı uyarıyı nakil merkezine yattıktan sonrada yineliyerek ” Kİmsenin hakkını üzerime geçirmeyin” dediği öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>