yasar-asiler

Yaşar Asiler MEP Genel Başkan Yardımcısı

yasar-asiler
MEP kuruldu. Eski MHP’li Yaşar Asiler’de kurucuları arasında bulunduğu Merkez Partinin başkanlık divanında yer aldı. Aslen Bayatlı olan Yaşar Asiler, liseyi İskilipte okudu. MEP kadrosu incelendiğinde tamamına yakını teknokratlardan oluşuyor.

Partinin kuruluş toplantısı Balgat’taki genel merkezinde yapıldı. Genel Parti Başkanı Abdürrahim Karslı yaptığı konuşmada, siyasete başladıklarında belli ölçüleri olacaklarını söyledi. Karslı, “Şimdiye kadar siyasette kullanılan değerleri bir tarafa bıraktık. Milliyetçilik ve din temeline dayalı siyasetimiz yok, bizim siyasetimiz umumi değerlere istinat eden bir siyaset.” dedi.

Partinin ismini belirlerken belirli değerleri ön plana çıkardıklarını belirten Karslı, şöyle devam etti: “Merkez Parti dedik. Neyin merkezi? Türkiye’nin merkezi. Neyin merkezi? Gücün merkezinin fiziki bir tarifi vardır, bilirsiniz. Merkez kenarında olan her şeyi, aynı eşit noktada uzaklığı ifade eder. Merkez bir faaliyetin üretildiği yeri ifade eder. Bizim merkezimiz de herkese eşit davranan, hizmetin üretildiği, hakkaniyetin üretildiği, istikbale ait değerlerin üretildiği bir merkez. Bu merkezde de her fikirden inşa var. Şimdiye kadar bildiğiniz ne kadar parti varsa, hepsinden insan var.”

Abdürrahim Karslı konuşmasını, “Biz fikir partisi değiliz, ideoloji partisi değiliz, biz fikirde ittifak etmek mecburiyetinde de değiliz. Siz neyde ittifak ettiğiniz önemli. Bizim dayandığımız kaynak hak, bu hayatımızın felsefesi kuvvete dayanmıyoruz, hakka dayanıyoruz. Kuvvetli olan haklı değildir. Bizde kim haklıysa o kuvvetlidir. Hakka dayanıyoruz. Nereye gitmek istiyoruz. Milletin menfaatlerini yükseltmeye gidiyoruz.” diye tamamladı.

Yaşar Asiler MEP Genel Başkan Yardımcısı” üzerine bir düşünce

  1. haşim okcu

    sayın başkanım siyaset hayatınızda başarılar dilerim memleketimizden sizin gibi insanların çıkması bizim için gurur verici her zaman destekciniz olacağız

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>