oran

Vali Öztürk, cam kıranları icraya verecek

oran

Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde seçim sonuçlarına itiraz eden BDP’lilerin, olay çıkarıp kamu binaları ile işyerlerinin camlarını kırmasıyla ilgili olarak gözaltına alınanların sayısı 24’e yükseldi.

Bitlis Valisi Orhan Öztürk yaptığı açıklamada, esnafın zararının karşılanacağını söyledi. Vali Öztürk, zarar tespiti konusunda çalışma yapıldığını belirterek, “Ahlat’ta 2 gündür devam eden olaylarda, güvenlik güçlerince 24 kişi gözaltına alındı. İlçede gerginliğin azaltılması ve asayişin sağlanması için, çevre illerden gelen takviye kuvvetlerle gereken çalışmalar yapılıyor. Emniyet müdürümüz de camı kırılan esnafla gerekli görüşmeleri yaptı. Olaylardan dolayı zarar tespiti ve tazmini için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. İlçede özellikle kamu binalarına, iş yerlerine, menkul ve gayri menkullere verilen zararlar, görüntü kayıtları incelendikten sonra, zarar verenlere yönelik mali ve icrai takibi yapılacaktır. Halkın canına ve malına zarar verenlerin, bunun karşılıksız kalmayacağını bilmesi gerekiyor” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>