Untitled-1

Uslu, Uğurludağ’a hizmetlerimiz artarak devam edecek.

Uslu, Uğurludağ’a hizmetlerimiz artarak devam edecek.

Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, AK Parti İlçe Başkanı Yakup Torun, Meclis üyeleri ile birlikte Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu makamında ziyaret ettiler. Uğurludağ heyeti ziyarette taleplerini Uslu’ya ileterek yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun ziyaretinde Uslu’ya teşekkür ederek, “Girişimleriniz ve desteklerinizle bizzat Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce ile görüşme sağlayarak 180 bin TL değerindeki çok amaçlı Yol Süpürge kamyonetinin ilçemize kazandırılmasından dolayı şahsınıza teşekkür ediyorum. Bundan sonrada desteklerinizin artarak devam edeceğine inanıyorum” dedi.

USLU, UĞURLUDAĞ HEYETİNİN TALEPLERİNİ ORMAN SU İŞLERİ MÜSTEŞARI LÜTFÜ AKÇA’YI İLETTİ.

Uslu, Uğurludağ heyetini Orman ve Su işleri Müsteşarı Lütfü Akça ile görüştürerek; “Beyoğlu Mesire alanının yeniden düzenlenerek oturma bankları, kamelyalar, oyun alanları yapılması, su ihtiyacının karşılanması ve yaklaşık 3 kilometrelik yolunun yapılmasını, 20 yıllık Uğurludağ İçme Suyu deposunun ilçenin içmesuyunu karşılayacak olan Şendere İçmesuyu projesi kapsamında yenilenmesi, Başkışla Göleti talebimizin hızlandırılması,Çorum Merkezde bulunan Uğurlu Orman İşletme Şefliğinin ilçede hizmete açılması, İlçe merkezi yollarındaki yaşlanmış ağaçların yerine Top Akasya dikilmesi” taleplerini ilettiler.

Ayrıca ziyarette Belediye Başkanı Torun, Orman İşletme Şefliği için Ofis ve Otopark alanı ihtiyacını da karşılayabileceklerini Müsteşara iletti.

Müsteşar Akça, talepleri dinleyerek yetkili birimlere talimat vererek, “ Cuma günü talepleri yerinde incelemek üzere Uğurludağ’a teknik heyet görevlendirdik. Heyet; mesire alanı, İşletme Şefliğinin açılması, ilçe merkezindeki ağaçların durumu ile ilgili incelemelerde bulunacak. Su deposu konusu ile ilgili ise Şendere Projesi için Kalkınma Bakanlığı’ndan onay bekliyoruz. Onay sonrası projelendirme çalışmasında yeni bir su deposunu proje kapsamına alabiliriz” dedi.

Uslu ve Uğurludağ heyeti Orman ve Su İşleri Müsteşarı Lütfü Akça’ya destek ve katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

Uslu, Uğurludağ heyetini daha sonra Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile görüştürerek, şehir stadının sentetik çim ve iyileştirilmesi taleplerini iletmelerini sağladı. Baykan, ilgililere talimat vererek teknik ekibin yerinde inceleme yapmasını ve İl Müdürlüğünün de gerekli yazışmaları başlatmasını söyledi.

Untitled-1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>