Hitit Üniversitesi

Üniversitede ortak gazete

Hitit Üniversitesi
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hitit Üniversitesi Tarih Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. Zekeriya Işık, “Hitit Kültür Kulübü üyesi arkadaşlarımız bize bir önceki gazetemizi gördüklerini ve büyük bir heyecana kapılarak birlikte bir şeyler yapabilir miyiz diye düşündüklerini söyleyerek geldiler. Bizim bu heyecana ve üretme azmine hayır dememiz mümkün değildi. Sonuç olarak Hitit Üniversitesi Türk Tarih ve Kültür Araştırmaları Kulübü ile Hitit Kültür Kulübü’nün ortak çalışmalarıyla elinizde bulunan bu gazete ortaya çıktı.” dedi.

Işık,“Gazetenin hazırlanmasının adeta bir üniversite-şehir, üniversite STK’lar buluşmasının güzel bir örneği olarak değerlendirilebileceğini belirtti.” “Gazetenin hazırlanmasında sosyal sorumluluk bilincine sahip olan, sosyal hayatın kendilerine yüklediği ağır sorumluluklara ve yoğunluğa aldırmaksızın ülke ve şehrimizin meseleleriyle yakından ilgilenen Hitit Kültür Kulübü üyesi hanım kardeşlerimizin çaba ve gayretlerini takdirle karşıladıklarını belirten” Işık, “Hitit Kültür Kulübü üyeleri Dernek Başkanı Semrin Kaleli, Dr. Damla Bişirici, Refika Kadiroğlu, Semra Şahin, Dr. Banu Özdil Yücel, Eczacı Senem Deveci Aksoy’a gösterdikleri çaba ve katkılar için bütün Tarih Kulübü üyeleri ve Tarih bölümü öğrencileri adına teşekkür etti”. Diğer taraftan gazetenin hazırlanmasında Tarih Kulübü üyeleri olan öğrenciler ile yurt dışından gelen öğrencilerinde önemli katkıları olduğunu belirten Işık onlara da teşekkür ederek başarılarının ve sosyal projelere katılımlarının devamını diledi.
Işık, “ Daha önce ‘Bir Osmanlı Kenti Çorum’ temalı bir gazete çıkardıklarını şimdi ise ‘Bir Hoşgörü Kenti Çorum’ temalı yeni bir gazete ile hem şehrimizin bu anlamdaki tarihsel rolüne vurgu yapmak hem de üniversite olarak sosyal ve toplumsal barış ve kardeşliğimize katkı sağlamak gibi amaçları güttüklerini belirtti”. Sırada ise “Milli Mücadelede Çorum” temalı gazetenin olduğunu söyleyen Işık, bu tür etkinlikleri yapmak hususunda temel ilham kaynaklarının, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın kulüplere ve gençlerin emeklerine verdiği büyük önem ve destekle alakalı olduğunu belirterek Rektör Alkan’a teşekkür ettiklerini söyledi.
Işık, ayrıca çıkardıkları gazetenin sponsorluğunu yaparak bu sosyo-kültürel etkinliğe katkı sağlayan Language Centre, İlke gıda, Çorum Özel Hastanesi, Bilge Apart, Estetik firmalarına da teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Üniversitede ortak gazete” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>