salim-uslu

TBMM’de güvenlik toplantısı

salim-uslu
Meclis’te TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in başkanlığında siyasi partilerin Grup Başkanvekilleri ve İdare Amirlerinin katılımıyla güvenlik toplantısı yapıldı.

Meclis bahçe restoranda yaklaşık 2,5 saat süren toplantıya AK Parti’den grup başkanvekilleri Mahir Ünal, Mustafa Elitaş, Belma Satır ve Ahmet Aydın; CHP’den grup başkanvekilleri Akif Hamzaçebi ve Muharrem İnce; MHP’den grup başkanvekilleri Oktay Vural ve Yusuf Halaçoğlu, BDP’den Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile TBMM İdare Amirleri Salim Uslu, Ömer Faruk Öz, Ali Uzunırmak ve Malik Ecder Özdemir katıldı.

Toplantıda, Meclis’teki güvenlik tedbirlerine ilişkin öneri taslağı hazırlanarak, taslağın TBMM’de grubu bulunan partilerin genel başkanlarına sunularak, Güvenlik toplantısının Pazartesi günü devam etmesi bekleniyor.

Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “İdare amirleri ile yeniden toplanacağız. Öneriler alt alta yazılacak. Grup başkanları ile görüşülecek ve son karar verilecek. Salı günleri gruplara gelecek olan ziyaretçiler gruptan izinle gelmeleri görüşü ağır bastı. Meclis’e ziyaretçi girişinin yasaklanması söz konusu değil. Ama giriş çıkışlar daha kontrollü olacak. Milletin Meclisini millete yasaklamak, kapatmak olmaz. Ama dileyen de AVM’ye gider gibi, buraya girip çıkamamalı. Burada belli kontrolden geçmeli” dedi.

Salı günleri saat 15.00’e, diğer günler de saat 14.00’e kadar dileyen vatandaşların parlamentoya girebildiğini ve Genel Kurul başlayana kadar da istediği milletvekili veya ilgili personelle görüşebildiğini anımsatan Uslu, bütün siyasi partilerin salı günü yapılan grup toplantılarının da hafta içi diğer günlere yayılması gerektiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>