SEL

Sungurlu’da ekili alanlar sular altında

SEL
Sungurlu’da 2 gündür etkili olan yağmur yağışı nedeniyle taşan çay ekili alanlara zarar verdi.
Sungurlu-Boğazkale karayolu kenarında yapımı devam eden köprü çalışmaları nedeniyle ağzı kapatılan çay taşarak tarlalara zarar verdi. Yaklaşık 100 dönüm soğan ekili tarla suyun altında kaldı.
Köprü çalışmaları nedeniyle tarlaların ağzının kapandığı için tarlaların bu hale geldiğini iddia eden tarla sahibi Ümit Ersan,”çalışmalar nedeniyle köprünün ağzı kapanmış ve sel kapanan yeri aşarak bizim tarlalara vurmuş. Tarlalarımız suyun altında kaldı” dedi.
Benim 50 dönüm soğan ekili tarlam suyun altında kalmış diyen Ersan,”Yine soğan ekili olan Ali Ersan’a ait yolun karşısındaki 50 dönüm tarlada tamamen suyun altında kaldı. Ayrıca sondaj kulübesi de sudan zarar gördüğü için yıkılmak üzere” diye konuştu.
Meyve ağaçlarının da zarar gördüğünü söyleyen Ersan,”Şeftali, Elma, Ayva ve Kiraz ağaçlarımda zarar gördü. Zararımız çok büyük. Yetkililerden zararın karşılanmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>