kamalak

SP Genel Başkanı Kamalak Çorum’da

kamalak

Saadet Partisi (SP) Çorum İl Başkanlığı tarafından aday tanıtımına katılan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Kavga ister cemaat ister iktidar muhalefet arasında olsun Türkiye’ye fayda sağlamamaktadır, bu zararı tüm millet olarak ödemekteyiz” dedi.
Anitta Otel’de düzenlenen aday tanıtımı öncesi gazetecilerle bir araya gelen SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ülkenin gerek mahalli idareler gerekse merkezi idare tarafından iyi yönetilmediğini ileri süren Kamalak, iktidarı ile muhalefeti ile yetki sahiplerinin ülkeyi gerdiğini savundu. Kamalak, ülkenin kavgaya, gerginliğe değil huzura ve sükuna ihtiyacı olduğunu kaydetti. Kamalak, meclisin toplanmadığı gün Türkiye’nin daha sakin ülke daha huzurlu olduğunu söyledi. Gezi olaylarında kahraman ilan edilen polislerin, emniyet mensuplarının 17 Aralık operasyonunu takip eden süreçte hain olarak ilan edildiğini anlatan Kamalak, “Türkiye geriliyor. Bu hayra alamet değil. Doğanlar hiç ölmeyeceğini iktidara gelenler de hiç gitmeyeceğini zannediyor. Ama her şeyin bir sonu vardır” ifadelerini kullandı.
Kamalak, bir gazetecinin “AK Parti-cemaat arasındaki duruma Saadet Partisi’nin bakış açısını nedir” yönündeki sorusuna, “Biz Saadet Partisi olarak kavga değil, huzur istiyoruz. Barış istiyoruz. Bu tür kavgalarında, hükümetin taraf olduğu kavgaların ülkeye zarar verdiğini düşünüyoruz. Avro rekor üstüne rekor kırdı. Faiz oranı yüzde 15’e katlandı. Dövizin yükselmesi Türkiye’ye ağır yükler getiriyor. Kavga ister cemaat ister iktidar muhalefet arasında olsun Türkiye’ye fayda sağlamamaktadır. Bu zararı tüm millet olarak ödemekteyiz. Kavgada taraf değiliz. Üzüntüyle takip ediyoruz. Bir ülkede hukuka aykırı durum varsa hukuk konuşmalı. Yargı konuşmalı. Bağımsız mahkemeler, özgür savcılar konuşmalı diye düşünüyorum. Ne yazık ki hamimler ve savcılar hallaç pamuğu gibi oradan oraya atılıyor. Üstelik meydanlarda bir kısım hakimler ve savcılarla hesaplaşmanın yapılacağı ifade ediliyor. Bunlar uygun değil” dedi.
Kamalak, basın toplantısının ardından partisinin aday tanıtım toplantısına katılarak partililere hitap etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>