sonunda-dikkatlerinin-çekti

Sonunda Dikkatleri çekti

sonunda-dikkatlerinin-çektiÖnceden planlanan Malezya ve uzak doğulu turistleri İskilip’e çekmek amaçlı program çerçevesinde 14- 15 Haziran tarihlerinde Malezyalı turizm acente yetkilileri İskilip’e çalışma ziyaretinde bulundular.

Acente direktörü Ali Hakan Arar ile birlikte Malezyalı turizm acentesi sahipleri Condrad Wee, Ahlan Kit, Mdm Poh Chee Wong, Tai WaiChong ve Jalan Jalan Travel Magazine adlı turizm dergisi yazarı Dermin Teh 14 Haziran Cumartesi günü İskilip’e geldiler.

İskilip’e gelişlerinde Kaymakam Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma ve gezide eşlik edecek ekip tarafından karşılanan heyet kendilerine ikram edilen yöresel yemeğimiz İskilip dolmasını tattıktan sonra şehirde Kaya Mezarlarını, İskilip Kalesini, arastaları, restorasyon uygulaması tamamlanan çarşı ve konakları, doğal dokuyu gezerek değerlendirmelerde bulundular. Cumartesi günü gece geç saatlere kadar çalışan heyet İskilip Belediyesi tarafından restore edilen Yazmalı konakta misafir edildiler.

15 Haziran Pazar günü İskilip Meslek Yüksek Okulunun açmış olduğu Çatalkara Kültür Sanat evindeki sergiyi gezen konuklar buradan İskilip’teki restoran ve lokantaların misafir ağırlama ve sayısal yeterlilikleri ile hizmet kalitesinin düzeyini incelediler.

İskilip’te kaldıkları süre içinde sürekli ve yoğun bir tempoyla çalışan turizm acente yetkilileri iki günlük ziyaretin ardından akşam saatlerinde İskilip’ten ayrıldılar.

Acente direktörü Ali Hakan Arar İskilip’te farklı tarihi ve kültürel zenginliklerin var olduğuna dikkat çekerek uzak doğulu turistlerin ilgisini çekecek çok sayıda tarihi eser, kültür varlıkları, yöresel lezzet ve bir çok önemli unsur bulunduğunu beyan etti. Arar, İskilip için kısa, orta ve uzun vadede yapılması gerekenler hakkında Büyükelçilik düzeyinde değerlendirme raporu hazırlanıp kısa sürede İskilip’e ulaştıracaklarını, bu gezi ile tarihi İskilip şehrinin önemli bir avantaj elde ettiğini belirterek heyeti en iyi şekilde konuk eden Kaymakam Şuayib Gürsoy’a, Belediye Başkanı Recep Çatma’ya ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>