uslu

Salim Uslu’nun Nevruz mesajı

uslu
Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu “Nevruz Bayram”ını kutladı.
Uslu yaptığı açıklamada “Nevruz, hem Orta ve Ön Asya, Balkan halklarının hem de Türk kültürünün içerisinde önemli yeri olan bir ortak değerdir. Bizler toprağı bir ana gibi sahiplenen, onu ‘toprak ana’ diye isimlendiren, topraktan yaratıldığımıza ve nihayetinde yeniden toprağa döneceğimize inanan bir kültür ve inancın mensuplarıyız. Nevruz bizlere hepimizin kardeş olduğunu, hepimizin aynı kökten, aynı ruhtan geldiğimizi hatırlatmaktadır.
Geleceğimizi risk edecek, düşmanlıkları, kırgınlıkları, karşıtlıkları artıracak bir kısım aşırılıklara fırsat vermemek gibi bir duyarlılıkla nevruzu kutlamak durumundayız. Türkiye’yi karıştırıp, huzuru, barış ve istikrar ortamını bozmak isteyenlere de prim vermeden kutlamanın; olgun ve sorumlu bir davranış sergilemenin tam da fırsatıdır.
Bu vesile ile Nevruz Bayramlarını en içten duygularımla kutluyor, Nevruz’un adı gibi tazelenmeye, yenilenmeye, barışa, kardeşliğe ve esenliğe vesile olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>