salim-uslu

Salim Uslu’nun açıklaması

salim-uslu

Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu’nun İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü ile ilgili açıklama yaptı.
Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu İstiklal Marşımızın kabulü ile ilgi yaptığı açıklamada ‘Türk milletinin; kahramanlığını, vatan sevgisini, hürriyet tutkusunu, karakterini ve eşsiz mücadelesini ölümsüzleştirerek, halkımızın hislerine tercüman olan büyük mütefekkir, şair, dava adamı Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla bu kahramanlığı ölümsüzleştirmiştir. İstiklal Marşı Türk Milletinin, yurt ve bayrak sevgisinden, özgür ve bağımsız yaşama duygusundan ödün vermeden, haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var oluşunun, milli birlik ve bütünlüğünün simgesi olmuştur.’ dedi.
Uslu ‘Bizler bugün bu topraklar üzerinde hür ve müstakil yaşıyorsak, büyük hedeflerimize doğru yürüyorsak, bunu İstiklal Marşı’nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan atalarımıza borçluyuz. İnanıyorum ki milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu duygu birliğini dinmez bir coşkuyla ilelebet muhafaza edeceğiz. ’dedi.
Çorum Milletvekili TBMM İdare Amiri Salim Uslu ‘İstiklal Marşımızın kabulünün 93. yıldönümünü kutluyor, ebediyete intikal etmiş başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve milletimize İstiklal Marşı’nı armağan eden büyük şair Mehmet Akif ERSOY’u rahmet ve saygıyla anıyorum.’ dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>