salim

Salim Uslu Kargı’da esnaf turunda

salim
Kargı ilçesinde esnafları ziyaret eden AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “30 Mart’ta Kargı hizmete ve yatırıma devam diyecek” dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında Kargı ilçesini ziyaret eden AK Parti Çorum milletvekili Salim Uslu, İlçe girişinde kalabalık bir araç konvoyuyla karşılandı. İlçe esnafını ziyaret eden Uslu’ya bir işyerinde bulunan kız çocuğu gül uzatıp ‘hoş geldiniz’ diyerek sevgi gösterisinde bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi seçim bürosunu da ziyaret eden Uslu’ya MHP Belediye Başkan adayı Raşit Erdoğan ‘Püskevit’ ikram etti. Erdoğan’la bir süre sohbet eden Uslu seçim çalışmalarında başarılar diledi.
İlçe halkının ilgisinden çok memnun olduğunu belirten Uslu, “Kargı halkı yaklaşan yerel seçimlerde inanıyorum ki ilçeye yapılan hizmet ve yatırımları karşılıksız bırakmayacak ve Kargı’da ‘Hizmete ve yatırıma devam’ diyecek” diye konuştu.
KARGI’YA YAPILAN YATIRIMLARI ANLATTI
Daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Salim Uslu, ilçeye yapılan yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. AK Parti iktidarı döneminde Kargı’nın yatırımlardan payına düşeni aldığını dile getiren Uslu, “İktidarımız döneminde, Kargı’ya 870 bin liralık yatırımla Hükümet Konağı kazandırdık. Hacıhamza Beldesi’ne 500 bin liralık yatırım yaparak Jandarma Karakol Hizmet Binası kazandırdık. 44 Yatak kapasiteli, rahmetli Belediye Başkanımız Ahmet Hamdi Akpınar’ın adını verdiğimiz Devlet Hastanemizin temelini attık. 7,5 Milyon liralık bu yatırımda kısa sürede hizmete girecek inşallah. Rahmetli Belediye Başkanımız Ahmet Hamdi Akpınar ile temelini attığımız spor salonumuz 4.5 milyonluk harcama ile tamamlandı. 250 Milyon avroluk yatırım yapılan Kargı Kızılırmak Hidroelektrik Santrali Projesi ile yıllık 470 Milyon kilowatt enerji üretilecek. 471 bin liralık harcama yapılarak Kargı Stadının sentetik çim ve tribün yapılması tamamlandı. 2005 yılında yangın olayı yaşanan Saraycık Köyümüze 2,5 milyon liralık harcama ile 86 Afet Konutu ve 41 Ahır yapımını sağladık. Çakırlar ve Dereköy Köyleri 98 Konut Yapımı için 2,2 milyon lira harcandı. 941 bin liralık yatırım yaparak Hacıhamza Menzil Hanı ve Hamamı ile Oğuz Köyü Mustafa Paşa Cami Onarımlarını sağladık. 67 Kilometrelik Kargı- Saraydüzü (Sinop) yolumuz bu yıl tamamlanıyor. Bu çalışmalar içinde yaklaşık 202 milyon liralık harcama yapıldı” dedi.
AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞEN’E DESTEK İSTEDİ
Kargı’da eğitime 5.9 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını açıklayan Uslu, taşkın koruma ve ıslah çalışmalarına ise 3,5 milyon liralık yatırım yaptıklarını kaydetti. Toplum Yararına Çalışma Programında Kargı’da toplam 99 kişi istihdam edildiğini belirten Uslu, 2014 yılında 17 Kişinin istihdamının devam ettiğini dile getirdi.
Bütün bu yatırımların Kargı’lının hakkı olduğunu, Kargı’nın bu haklarını AK Parti iktidarı zamanında almaya başladığını belirten Uslu, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Kargı halkının bütün bu yatırımları değerlendireceğini ve Zeki Şen’i seçeceklerinden emin olduklarını söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>