MYO

Rektör Alkan’ın İskilip ziyareti

MYO
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Eğri ile birlikte Belediye Başkanı Recep Çatmaya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektör Alkanın ziyaretlerinde Kaymakam Şuayib Gürsoy, İskilip Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Koçkaya, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Dericide hazır bulundular.

Tebrik ziyaretinin ardından İskilip Meslek Yüksek Okulunun her yıl artış gösteren ihtiyaç ve talepleri görüşüldü. Kroki üzerinde yapımı devam eden ek binanın mevcut durumu, buraya 150 kişilik konferans salonu yapımı, öğrencilerin basketbol ve voleybol oynayabilmeleri için açık spor sahası tanzimi, kampus yapımı için İskilip Belediyesi tarafından tahsis edilmesi ön görülen alanın konumu hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Belediye Başkanı Recep Çatmanın makamında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısının ardından heyet tarafından Belediye tarafından tahsis edilmesi söz konusu olan alanda ve ek binada incelemelerde bulunuldu.

Ayrıca yapılan toplantıda İskilip Belediyesi, İskilip Kaymakamlığı ve İskilip Meslek Yüksek Okulu İşbirliğiyle Ekim ayında “ Her Yönüyle İskilip Sempozyumu”nun gerçekleştirilmesi gündeme alındı.
Geç saatlere kadar devam eden çalışma ziyaretinin ardından Belediye Başkanımız Recep Çatma Meslek Yüksek Okulunun İskilip için sosyal ve ekonomik açıdan son derece önemli olduğunu, yeni branşların açılarak daha çok öğrenci çekmek için gerekli girişimlerin ortaklaşa yapılmasının birçok açıdan İskilip’e fayda sağlayacağını ve Yüksek Okula her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını beyan etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>