osmancık

Osmancık’ta kültür komisyonuna bayan başkan

osmancık
Osmancık Belediye Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Mevzuat gereği gündemin ilk maddesi gereği komisyon başkanlığı seçimi yapıldı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Işık’ın önerisi ve üyelerin oybirliğiyle Osmancık Belediye Meclisi ve Kültür ve Sosyal İşler Komisyonunun tek bayan üyesi olan Yurdagül Yılmaz, komisyon başkanlığına seçildi.
Üyelere teşekkür eden Yurdagül Yılmaz; sorunlara kadın gözüyle bakıp, önerilerini komisyon gündemine getireceğine belirterek, “Herkesi her kesimi kucaklayacak projeler üreteceğiz. Bundan sonra hedefimiz mutlu insanlar mutlu Osmancık olacak. Beni bu göreve layık gördüğünüz için teşekkür ederim” dedi.
Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Işık ise, seçimin Osmancık’ta güzel bir ilkin yaşanmasına sebep olduğunu ifade ederek, belediye tarihinde ilk defa bir bayan üyenin komisyon başkanı olduğunu belirtti.
Komisyon daha sonra gündeminde bulunan Geleneksel Hıdrellez Şenliklerini görüştü. Şenliklerin hiçbir aksama olmadan gerçekleşmesi için bütün önlemler ayrıntılı olarak gözden geçirilerek gerekli görevlendirmeler yapıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>