gitar

Osman Taşçı’dan ilahiyatta klasik gitar dinletisi

gitar

“Hitit Üniversitesi Felsefe ve Tarih Topluluğu Tarafından Düzenlenen Müziğin Sesi etkinliği Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
İlk olarak İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Ferit Usluy’u ziyaret eden Osman Ünsal Taşçı, Prof.Dr. Mevlüt Uyanık ve Yrd.Doç.Dr. Aygün Akyol daha sonra etkinliği gerçekleştirmek üzere konferans salonuna geçtiler.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Hitit Üniversitesi İslam Felsefesi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mevlüt Uyanık, konuşmasında Osman Ünsal Taşçı’ya ikinci kez Felsefe ve Tarih Topluluğunun organizasyonuna katkı yapması sebebiyle teşekkür etti ve kendisini sahneye davet etti. Hitit gitarını dünyaya duyuran Osman Ünsal Taşçı sahne aldı. Taşçı, müzik dinletisi esnasında gitarın tarihçesi ve Hitit medeniyetindeki konumunu, Türkiye’deki tarihsel süreci dinleyicilerle paylaştı. Müzik dinletisi sonrası Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ferit Uslu, Hitit Üniversitesi Felsefe ve Tarih Topluluğu Akademik danışmanı Yrd. Doç. Dr. Aygün Akyol ve Çorum Kent Arşivi Görevlisi İrfan Yiğit, Taşçı’ya kitap takdiminde bulundu. Dinleyicilerden büyük beğeni toplayan Osman Ünsal Taşçı böyle bir organizasyona katkı sağlaması sebebiyle çok mutlu olduğunu ifade ederek, organizasyonu gerçekleştiren Felsefe ve Tarih Topluluğu başkanı ve üyelerini tebrik etti. 15.30’da başlayan Müziğin Sesi-Osman Ünsal Taşçı etkinliği 16.15 de sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>