ah

Orhan Öztürk Hizan’da Said Nursi’nin evini ziyaret etti

ah
Bitlis Valisi Orhan Öztürk, ildeki ziyaretleri kapsamında Bitlis’in Hizan ilçesini ve ilçeye bağlı Nurs köyünü ziyaret etti.

İlk olarak Hizan Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Orhan Öztürk’ü, Hizan Kaymakamı Sedat İnci ve kurum müdürleri karşıladı. Kaymakamlık makamında kurum müdürleri ile tanışarak sohbet eden Vali Öztürk, Hizan Kaymakamı İnci’den yürütülen projeler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Vali Orhan Öztürk, Hizan Kaymakamı Sedat İnci ve bazı kurum müdürleri ile birlikte incelemelerde bulunmak üzere Seyyid Sıbgatullah Arvasi Hazretleri’nin medfun olduğu Gayda ve Said Nursi Hazretleri’nin doğduğu Nurs köyünü ziyaret etti.

Aynı yol güzergâhı üzerinde bulunan Gayda ve Nurs köylerine her yıl 70-80 bin kişinin ziyarete geldiği belirtildi. Her iki köye yönelik 1.5 milyon TL’lik bir projenin hazırlanarak uygulanacağını belirten Vali Orhan Öztürk, vatandaşlar ile bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledikten sonra Hizan’dan ayrıldı.

Kaynak: http://www.hakimiyet.com/guncel/vali-ozturk-hizanda-incelemelerde-bulundu-h365132.html#ixzz2vHg0YCFP
Follow us: @hakimiyet42 on Twitter | Hakimiyetgazetesi on Facebook

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>