amasya

O reklam akla gelince valilik açıklama yaptı

amasya
Amasya’da Harşena Dağı’nın zirvesinde dalgalanan Türk bayrağının kaldırılması, AK Parti’nin seçim reklamındaki bayrak sahnesini akıllara getirdi.
Direkte bayrağın asılı olmadığını gören vatandaşlar gazetecileri ve valiliği aradı. Bayrak direği ve halatların bakıma alındığı için bayrağın kaldırıldığını belirten Amasya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamdi Yanık, konuyla ilgili gün boyunca çok sayıda telefon aldıklarını söyledi.
Telefonların artması üzerine valilikten yapılan açıklamada şunlar ifade edildi: “Harşena Kalesi’nin zirve noktasında yer alan ve Amasya’nın birçok yerinden görünen bayrağımızın dalgalandığı bayrak direği, halatlarda meydana gelen korozyon ve kırılmalardan dolayı İl Özel İdaremiz tarafından bakıma alınmıştır. Bakım süresi boyunca bayrağımız direkte yer almayacaktır. Yaklaşık 7 bin TL’ye mal olacak bakım, onarım ve çevre düzenlemesinin ardından, yeni yaptırılan bayrağımız tekrar göndere çekilecektir.”

O reklam akla gelince valilik açıklama yaptı” üzerine bir düşünce

  1. Ahmet Bilen

    Kasıt olmadığı kanaati ortada. Ancak zaman zaman yapılan kontrollerde bu durum öngörülmeliydi ve yenileri hazırlanıp hemen değiştirilmeliydi bence. Böyle bir sebeple bayrağın indirilmesi üzücü. Umarım bakım kısa sürer.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>