c

Miraç Kandil’inde Kudüs ve Umre turu

c
Çorum Hac-Umre Organizasyon ve Seyahat Acentesi, A Grubu
Acente olarak yeniliklerle Çorumlulara hizmet vermeye başladı
Çorum’da bir süre önce faaliyete başlayan Çorum Hac-Umre Organizasyon ve Seyahat Acentesi, Miraç Kandil’inde Kudüs ve Umre turu düzenliyor.
Çorum’da 1969 yılından beri Karal Ayakkabı olarak faaliyet gösteren Ali Karal ve oğlu İsmail Karal, faaliyet alanını genişleterek Organizasyon firması kurdular. Osmancık Caddesi 1. Sokak Ulu Camii karşısında Çorum Hac-Umre Organizasyon ve Seyahat Acentesi adı altında faaliyet gösteren firma, özellikle re kutsal topraklara yönelik organizasyonlarıyla kısa sürede dikkat çekmeye başladı.
Hilal Turizm Acenteliği kapsamında A Grubu Acente olarak faaliyet gösteren Çorum Hac-Umre ve Seyahat Acentesi, belirli aralıklarla umre organizasyonlarıyla adından söz ettiriyor. Bu yıl hac organizasyonu da yapacak olan firma, Atlasjet’in bayiliğini de yapıyor. Güvenli organizasyonlarla müşterilerine sıkıntı yaratmadan seyahat etmeleri noktasında özen gösteren Çorum Seyahat Acentesi sahiplerinden İsmail Karal, sene başında kurulan firmalarının 2 aylık bir süre zarfında 4 grubu umre ziyareti için kutsal topraklara gönderdiğini, Mart ayının ikinci haftasında da yeni bir grubun yine Umre ziyaretine çıkacağını dile getirdi.
Kendileri için müşteri memnuniyetinin ön planda olduğunu söyleyen İsmail Karal, hac ve umre organizasyonlarının yanısıra her türlü seyahat ve tur organizasyonlarını da gerçekleştirdiklerini vurguladı. Hac döneminde özel şirketlerin organizesinde 200’ü aşkın hacının kutsal topraklara gideceğini ifade eden İsmail Karal, firmalarıyla da hac ibadetini yerine getirmek için insanların kutsal mekanlara gönderileceğini, bu konuda firmalarının da yetki sahibi olduğunu dile getirdi.
Önümüzdeki günlerde başta uçak bileti olmak üzere bilet satışlarının da firmaları tarafından yapılacağını ve bu konuda görüşlerin devam ettiğini belirten İsmail Karal, amaçlarının en iyi hizmeti, en uygun şekilde ve insanları sıkıntıya sokmayacak boyutta Çorumlulara sunmak olduğunu söyledi.
Diğer yandan Çorum Hac-Umre Organizasyon ve Seyahat Acentesi, Miraç kandili için de özel bir program düzenliyor. İsmail Karal’ın verdiği bilgiye göre, Çorum’dan bir grup, organizasyon ile Miraç Kandili’ni Kudüs’te geçirecekler. 4 gün Kudüs’te kalacak olan kafile, ardından da 16 gün sürecek olan umre ziyaretini gerçekleştirecek. İsmail Karal, bu organizasyonda yer almak isteyenlerin firmalarına ulaşmalarını istedi.
Bilindiği üzere, Hz. Peygamber’in, Mescid-i Harâm’dan çevresi mübarek kılınan Mescid-i Aksâ’ya gece götürülmesi şeklinde gerçekleştirilen İsrâ (el-İsrâ 17/1) ve ardından mi’rac mucizelerinde Mescid-i Aksâ’ya gitmiş olması Müslümanlar için Kudüs’ün önemini arttırırken, her yıl binlerce Müslüman özellikle de Miraç Kandili münasebetiyle Kudüs’e ziyarette bulunuyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>