er

MHP mini mitingle tanıtım yaptı

er
Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclisi üyelerini görkemli bir törenle tanıttı. Seçim bürosu önünde gerçekleştirilen tören miting havasında gerçekleştirildi. Akşam saat 19.30’da başlayan tanıtım törenine soğuk havaya rağmen çok sayıda MHP’li katıldı. Törende MHP İlçe Başkanı Mustafa Tatar ve Belediye Başkan Adayı Fikri Kısar birer konuşma yaptı. Özellikle Belediye Başkan Adayı Kısar’ın konuşması sık sık “Fikri Reis” sloganlarıyla kesilirken, Kısar, İskiliplilerin teveccühüne teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından Belediye Meclisi adayları tek tek sahneye çağrıldı. Birlik mesajları veren adaylar mitinge gelenler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.
Gençlerin yoğun olarak yer aldığı MHP’nin Belediye Meclisi aday listesinde iki de kadın aday bulunuyor. İşte MHP’nin Belediye Meclisi adayları: 1. Sıra Yaşar Basmacı, 2. Sıra Duran Kula, 3. Sıra Barış Türkçü, 4. Sıra Satılmış Aslan, 5. Sıra Hasan Yıldırım, 6. Sıra Süleyman Koçyiğit, 7. Sıra Fatih Topal, 8. Sıra Nuray Hatice Bahar, 9. Sıra Ömer Zakin, 10. Sıra Kamil Güllü, 11. Sıra Ahmet Boncuk, 12. Sıra Orhan Ağzıkara, 13. Sıra Bilal Coştu. Kontenjan adayları ise Hafize Çorumlu ve Recep Cömert.

we

Bu seçim sadece yerel seçim değil
MHP İskilip İlçe Başkanı Mustafa Tatar aday tanıtım toplantısında konuştu. 30 Mart’ta yapılacak seçimlerin sadece yerel seçimlerden ibaret olmadığını söyledi. Bu seçimin Türk milletinin bir yerlere işaret verme zamanının geldiği seçim olduğunu belirtti. 10 yıllık AK Parti döneminde İskilip için insanca yaşanabilir, temiz bir İskilip istediklerini ifade eden Tatar, ancak dönüm geçmişe bakıldığında beton yığınları, bozuk yollar ve içilmeyen sular olduğunu vurguladı. Tatar, “Bizim dönemimizde yeşil ve özlediğimiz İskilip olacak. Bütün eksikler tamamlanacak. Bu gün AK Parti’nin gerçekleştirdiği iddia ettiği bir çok çalışma geçmişte bizim dönemimizde yapıldı. Bize diyorlar ki hükümet olmadan yatırımlar gelmez. Bunlara kanmayın. Belediyelerin kendi bütçeleri var. Çalışıldığı sürece her türlü yatırım getirilebilir” dedi.

Özlenen İskilip’i geri getireceğiz

MHP Belediye Başkan Adayı Fikri Kısar, “Doğduğum, büyüdüğüm İskilip’e hizmet için aranızdayım” dedi.
Özlenen İskilip’i geri getirmek, yeşil ve tozdan kurtulmuş İskilip için Belediye Başkanlığına Aday olduğunu söyleyen Kısar, projelerinin bir kaçından bahsetti. Genel Kurmay Başkanlığı’nın Er Eğitim Taburları’nın küçük şehirlere çıkarılması projesi olduğunu hatırlatan Kısar, bunlardan birini İskilip’e getirmek için 31 Mart sabahından itibaren çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Kısar, İskilip Kalesi’ni turizme açarak kaleden Temenne mahallesine teleferik kurulması projesini hayata geçireceklerini ifade etti. Kızılırmak kenarına Sosyal tesisler ve su sporları merkezi kuracaklarını kaydeden Kısar, “Olta balıkçılığını teşvik edeceğiz. İskilip’in Oğuzlar’dan ne eksiği var ki böyle bir proje düşünülmedi” dedi. Kısar, her mahalleye vatandaşların dinlenebileceği yeşil alanlar yapılacağını söyleyerek, “Beşinci projemiz ise yaşlı ve yardıma muhtaç büyüklerimizin barınacağı bakım merkezidir. Her şey para pul değildir. Yer gök dua iledir. Altıncı projemiz ise bayanların iş hayatına kazandırılması için İskilip’te teşviki yapılacak triko ve konfeksiyon atölyeleri açmaktır. Bayanları iş hayatına kazandırıp aile bütçelerine katkı yapmalarını sağlayacağız” dedi. Kısar diğer projelerinin ise yazılı olarak dağıtılacağını ifade etti.

fikri

DOĞALGAZIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Her şeyin birilerinin iddia ettiği gibi yarım kalmayacağını vurgulayan Kısar, özellikle doğalgazın takipçisi olacağını söyledi. Yorulmadan, gösterilen teveccühün hakkını vererek çalışacaklarını kaydeden Kısar, “Birileri kaymakam ve valileri kendi elemanları gibi görüyor. Hükümetler gelir geçer ama devlet her zaman var olur. Modern, temiz, yeşil İskilip titiz ve prensipli çalışma ile yeniden dizayn edilecek” dedi. (Haber: Gani AKSAN)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>