malaysia

Malezyalı ve Çinli turizmciler İskilip’e geliyor

malaysia
T.C. Kuala Lumpur Büyükelçiliği Basın ve Kültür ve Tanıtma Müşavirlikleri organizasyonu, THY Kuala Lumpur Müdürlüğü desteği ile Malezya’dan Ali Hakan Arar, Kom Cheong Loh, Hoe Thong Condrad Wee, Ahlan Kit, Mdm Poh Chee Wong, Tai Wai Chong’dan oluşan seyahat acentası yöneticileri beraberinde Jalan Jalan Travel Magazine adlı turizm dergisi yazarı Dermin Teh, tarihi ve turistik mekanların dış turizme hazır hale gelmesine dönük yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla Türkiye gezilerinde İskilip’e de ziyaret gerçekleştiriyorlar.
T.C. Kuala Lumpur Büyükelçiliği Basın – Kültür ve Tanıtma Müşavirlikleri Malezya’nın turist potansiyelini ülkemize yönlendirmek için yoğun gayret sarf ediyorlar. Her yöresi tam anlamıyla bir açık hava müzesi olan ülkemizin köklü tarihi mirasi ve zengin kültürel dokusu diğer toplumların olduğu gibi Malezya toplumunun da oldukça ilgisini çekiyor. İlgiyi canlı tutabilmek ve bir adım öteye taşıyabilmek adına Malezya yazılı ve görsel basını ve seyahat acentalarının ülkemize dönük faaliyetlerine imkanlar ölçüsünde katkı sağlamaya çalışıyorlar. Malezya toplumunun ülkemize duyduğu ilginin ve sempatinin canlılığını koruyabilmesi ve harekete geçirilmesinde turizm alanındaki girişimcilerin katkıları ve medyanın desteği göz ardı edilemez.
Malezya Tur ve Seyahat Acentaları Birliği Fuarı Matta Fair her yıl yaklaşık 100 bin katılımcı ile icra ediliyor.
Bu çerçevede İskilip’e gelecek acenta sahipleri ve turizm yazarı İskilip Kaymakamlığı ve İskilip Belediyesince ağırlanacaklar. Firma direktörleri 14 Haziran’da İskilip’te olacaklar. Acentalar dış turizme dönük yapılması gerekenlerin belirlenmesinde yardımcı olacaklar. Yetişmesi halinde Eylül ayındaki Matta Fuarı’nda bölgeye dönük turların da satışının planlanması amaçlanıyor
İskilip, tarihi dokusuyla birlikte mutfak kültürüyle de öne çıkıyor. Özellikle 14 saat gibi uzun süre pişen dünyanın tek yemeği İskilip Dolması uluslar arası üne sahip. Dolma, lezzet yolculuğuna çıkanlar için ayrı bir anlam ifade edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>