kulcu

Külcü seçim çalışmalarını hızlandırdı

kulcu
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, seçim startını Ayakkabıcılar Arastası’ndan verdi.
Arasta esnafıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, arastanın tarihi dokuya uygun şekilde esnaflarla birlikte restorasyonunun gerçekleştirileceğini açıkladı.
2009 yılında milletten emaneti teslim aldıklarını açıklayan Başkan Külcü, 5 yılın sonunda milletin emanetini zayi etmeden sahip, hakkıyla sahip çıktıklarını söyledi. Külcü, yaptıkları ekip çalışmasıyla geçmiş dönemlerde yapılanlardan daha çok çalışma yaparak, bir çok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.
Geçmiş seçim döneminde yapmayı vaat ettikleri çalışmaları bir kitapçıkta toplayarak dağıttıklarını hatırlatan Külcü, “O kitapçıklara yazdıklarımız bir seçim hikayesi değildi.Orada taahhüt edilen hizmetlerin seçim meydanlarında kalmayacağını belirttik.O kitapçıkta yer alan birkaç vaadimiz dışında söz verdiğimiz tüm çalışmaları gerçekleştirdik” dedi.
Şehri bugün daha iyi tanıdıklarını ve belediyeyi daha iyi bildiklerini dile getiren Külcü, “5 yıldır Çorum halkı nasıl yürüdüğümüzü gördü. Her alandaki değişime şahit oldu. İnanıyorum ki 30 Mart’ta da en güçlü şekilde desteğini verecek” diye konuştu.
Türkiye üzerinde oyunlar oynandığına dikkat çeken Külcü, 17 Aralık’ın sadece yazılıp çizildiği gibi olmadığını belirtti. Bu seçimin sadece yerel seçim olmadığını, yeni Türkiye yoluna yürüsün mü? Yürümesin mi? sorusunun cevap bulup oylanacağını vurgulayan Külcü, son üç aydır boyalı basının manşetlerinin değiştiğini, ancak unutulan şeyin, bu iktidarın manşetlerle değil, milletin duası ve desteğiyle iktidara geldiği olduğunu kaydetti. Son üç aydın medyada manşetlerin değiştiğini belirten Külcü, AK Parti’nin gazete manşetleri ile değil, milletin duasıyla iktidar olduğunun altını çizdi.
Birileri gibi iPad bilgisayarlardan fotoğraf indirip, “burasını böyle yapacağız ve şöyle yapacağız” demediklerini dile getiren Külcü, “Birileri Yazıçarşı’ya gidiyor, bilgisayara kavşak yazıp çıkan fotoğrafı göstererek, buraya böyle bir proje yapacağım diyor. Bizim işimiz öyle bilgisayardan fotoğraf göstererek değil, hazırlanmış projelerle konuşmaktır. 5 yıl önce belediyeden sorup öğrendiklerimizle hazırladığımız projeleri birer birer hayata taşıdık. Ne aldanan olduk, ne aldatan olduk” ifadelerini kullandı.
Arasta ile ilgili de açıklamada bulunan Külcü, “Birileri seçimden sonra ailemizin durumunu, bizim neler yapıp yapmayacağımızı söyleyip geziyor. Aslında bunları gündemime alıp cevap bile vermem, ancak unutulmaması ve hatırlanması adına söylüyorum ki; Çorum Belediyesi işçisinin parasını veremediği günlerden, bugün trilyonlarca yatırım yapan günlere geldi. Bizim geçen seçimde arasta ile ilgili söylediklerimiz, hukukun verdiği kararla bir kenarda kaldı. Ben samimiyetle söylüyorum ki, burası için yapılması gerekenler var. Burası bir hukuk devleti, güya biz burayı yıkacakmışız da, arkadaş dozerlerin önüne yatacakmış. Yeni CHP’li olan bu arkadaş, sanırım çok komünist filmi izliyor. O Gorbaçov’un hikayesidir. Ancak burası hukuk devleti, hukuk ne diyorsa biz onu yapacağız. Bu arastanın tarihi geçmişine uygun restorasyonunu, esnafımızla birlik olup, onların isteklerini dinleyerek gerçekleştireceğiz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse ise, AK Parti aleyhinde yürütülen karalama kampanyalarına milletin inanmadığını belirterek, yetim hakkı yemediklerini ve yedirmeyeceklerini belirtti.
AK Parti olarak seçim startını Ayakkabıcılar Arastası’ndan verdiklerini hatırlatan Köse, bunun da arasta esnafına verilen değerin bir göstergesi olduğunu belirtti. Esnafların her zaman AK Parti’nin yanında olduğunu dile getiren Köse, seçim süresince ziyaret etmedikleri esnaf kalmayacağını dile getirdi. Vaat siyasetinin millet nezdinde karşılık bulmadığına dikkat çeken Köse, Çorum Belediyesi’nin hizmet siyasetiyle dolu dolu bir 5 yılı geride bıraktığını belirtti.
Türkiye üzerinde cumhuriyet tarihi boyunca milletin iktidarının önünde duran zihniyetlerin olduğunu dile getiren Köse, “Bu seçimde de aynı durum söz konusu. Milletin karşısına çıkamayanlar sürekli AK Parti’yi yıpratmaya çalışıyor. Hatırlayın bir gecede ülke ekonomisi sıfırlandı. Vaad siyaseti ve boş sözlere millet kanmayacak” diye konuştu.
Külcü’ye esnaf ziyaretinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Coşgun, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Vedat Canbek, eşlik etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>