ibb

Kargı’lı güreşçilere İBB desteği

ibbKargı ilçesinde açılacak olan güreş kursunun önündeki en büyük engel olan malzeme sorunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile aşıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Kargı Halk Eğitim Merkezi’ne yaklaşık 30 bin TL değerinde güreş malzemesi gönderildi.
Kargı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılması planlanan kursun antrenörlüğünü yürüten Kazım Karabıyık, uzun süredir güreş kursu açabilmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Kursun açılması noktasında malzemenin en büyük sıkıntıları olduğunu dile getiren Karabıyık, “Girişimlerimiz sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ilçemize yaklaşık 30 bin lira değerinde, FİLA standartlarına uygun 72 adet güreş minderi, eşofman, şort ve mayo gönderdi. Malzeme sorununu aşmamızda bizlere destek olan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı’ya teşekkür ederim’’ dedi.
İlk etapta,11-12 yaş minik grup çocuklardan oluşan 40 kişiye güreş eğitimi vermeyi planladıklarını belirten Karabıyık, “Amacımız uluslar arası platformda Nazmi Avluca ve Emrah Kuş gibi şampiyonlar yetişmesini sağlayarak ilçemizin adını duyurmaktır’’ diye konuştu.
Güreş kursu için kayıtların halen devam ettiğini belirten Karabıyık, Mart ayında antrenmanların başlayacağını sözlerine ekledi.
ibb1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>