mangala

İskilip’te mangala kursu

mangala
İskilip Kaymakamlığı, Türk topluluklarında 4 bin yıllık geçmişe sahip strateji ve zeka oyunu ‘Mangala’nın tanıtılması amacıyla ilçede görev yapan öğretmenlere kurs verildi.
Sakarya İlkokulu’nda düzenlenen kurs kapsamında öğretmenlere ilk etapta temel bilgiler ikinci aşamada ise uygulama eğitimi verildi. Kursun ardından öğretmenler Mangala’nın tüm çocuklara öğretilmesi için görev yaptıkları okullarda çalışmalar yapacak. Daha sonra her okul kendi öğrencileri arasında turnuva yaparak, 1. ve 2. olan öğrencileri belirleyecek. 23 Nisan şenlikleri haftasında ilçe çapında düzenlenecek okullar arası turnuvada okullar kendi aralarında ilçe 1.sini, 2. sini ve 3.sünü belirleyerek turnuva sonlanacak.
İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, çocukların bu faaliyetler sayesinde, daha fazla özgüven sahibi olacaklarını ve düşünme kabiliyetlerinin artacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>