esnaflar-iftar-yemeğinde-buluştu1

İskilip’te esnaflar iftarda buluştu

12 Temmuz 2014 akşamı İskilipli esnaflar iftar yemeğinde buluştular. İskilip Esnaf Sanatkarlar Odasının hazırlamış olduğu iftar yemeğinin menüsünde İskilip Dolması vardı. Yemeğe İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma, Meclis Üyeleri, Bakkalar Tuhafiyeciler Odası Başkanı Osman Top, Ziraat Odası Başkanı Kamil Akdoğan, Soförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Abdurrahman Uysal, Halk Bankası Müdürü Ekrem Kalkan,İskilip Belediye Meçlis Üyesi Murat Önder, İsdak Başkanı Hasan Güçlü, Basın Mensupları, Yönetim Kurulu üyeleri ile esnaflar katıldı.

İskilip usulü 50 sofra ile katılımcıları Oda Başkanı İsmet Uslu tek tek karşılayarak hoşgeldiniz dileklerinde bulundu. Yemek öncesindeki konuşmasında ise; 4 ocak 2014 de yapılan genel kurulda verdiğimiz sözü tuttuk ve iftar yemeğinde esnaflarımızla buluştuk. Bu yıldan itibaren bayram arefelerinde, arefe sabahları 8:30 ile 9:00 arasında ulu cami önünde yoğurt pazarı içerisinde değerli esnaf ve sanatkarlarımızın katılımı ile  Bereket Duası geleneği başlatacağız. Eğer siz burada şimdi onay verirseniz başlatmak istiyoruz. onaylıyor musunuz ? sorusu üzerine katılımcıların tamamı tarafından onaylanması ile birlikte kabul edildi ve afiyet olsun dileklerinde bulundu.

Esnaf tarafından ilginin yoğun olduğu iftar yemeği yemek duası ile son buldu. Yemek sonrasında ise esnaflar civarda bulunan çay ocaklarında sohbet ettiler.

esnaflar-iftar-yemeğinde-buluştu1 IMG_0773 IMG_0783

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>