milli

İskilip’te Erbakan camisi

milli
Türk siyasi tarihinin önemli liderlerinden, Milli Görüş’ün kurusu çeşitli hükümetlerde başbakan yardımcılığı ve Başbakanlık görevlerinde bulunan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ismi İskilip’te tarihi bir camiye verildi.
İskilip Belediye Meclisinin 6 Mart 2014 günü gerçekleştirilen Meclis toplantısında konuyu genel kurula taşıyan Belediye Başkanı Numan Sezer Kızılcabayır köyünden alınarak Edremit’e götürülen ve 10 yıl aradan sonra ait olduğu İskilip’e getirilen 85 yıllık ahşap geçme tekniği ile çivi kullanılmadan yapılan camiye Türk siyasi hayatında önemli yeri olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin verilmesini istedi. Belediye Başkanı Numan Sezer’in sunduğu teklif, İskilip Belediye Meclisinde oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Cami İskilip’e giriş noktalarından biri olan Hacıpiri Mahallesi Beşevler mevkii karşısına İskilip Belediyesi Restorasyon ustaları tarafından kuruluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>