kızılay-633x333

İskilip’te 2 Günde 225 Ünite Kan Bağışı Yapıldı

kızılay-633x333KIZILAY’DAN KAYMAKAM GÜRSOY VE BAŞKAN ÇATMA’YA TEŞEKKÜR

İskilip’te 2 Günde 225 Ünite Kan Bağışı Yapıldı

Türk Kızılay’ının İskilip’te gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasında iki günde 225 ünite kan toplandı.

Kızılay İskilip Şube Başkanı Mehmet Koca İskilip Kızılay Şubesi tarafından 9-10 Haziran tarihleri arasında şehir parkı karşısında düzenlenen kampanya kapsamında 225 ünite kan toplandığını açıkladı. Koca “Bu kampanyamızda hedefimizin üstünde bir katılım gerçekleşti ve 225 ünite kan topladık. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI RECEP ÇATMA ALIŞKANLIĞINI BOZMADI

Türk Kızılay’ı Çorum Kan Bağışı Merkezi ve İskilip Kızılay Şube Başkanlığının birlikte organize ettiği kan bağışı etkinliğine katılan Belediye Başkanı Recep Çatma her 3 ayda bir kan verme alışkanlığını yine bozmayarak kampanyaya destek verdi. Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Ali Koçkaya, İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Kaya ve belediye meclis üyesi İsmail Müzde’nin de kendisine eşlik ettiği kampanyada Başkan Çatma herkesi kan vererek can kurtarmaya davet etti.

GÜRSOY VE ÇATMA’YA TEŞEKKÜR BELGESİ

İskilip Kızılay Şube Başkanı Mehmet Koca, Onursal Üye Metin Kalyoncu, Dr.Yeşim Yılmaz, Dr. Senem Biçer ve kan bağışçısı kazanım uzmanı Yasemin Çal düzenlenen kan toplama kampanyasına destek vererek yardım ve katkılarda bulunan Kaymakam Şuayib Gürsoy’a ve Belediye Başkanı Recep Çatma’ya “Çorum Kan Bağışı Merkezi’ne ve İskilip Şube Başkanlığı’na Desteğiniz İçin Teşekkür Eder, Saygılarımızı Sunarız” yazılı teşekkür belgesi takdim ettiler.

DÜZENLİ KAN BAĞIŞÇILARI MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

İskilip Kızılay Şubesi tarafından düzenli olarak kan bağışında bulunan, Ümit Seyis, Cemil Ünlü Eloğlu, Kamil Yurttaş, Mustafa Eşki, Sadık Eşki, Yaşar Aydı, Muzaffer Uysal Türk bronz madalya ile onurlandırıldılar.

ESNAFLARA VE İŞ ADAMLARINA TEŞEKKÜR PLAKETİ

İskilip Kızılay Şube Başkanı ve Onursal Başkan Metin Kalyoncu tarafından, Kızılay’a yardımda bulunan iş adamı Greyder firması sahibi Süreyya Kavlu’ya ve ayakkabı üreticisi esnaf İbrahim Ayhan’a teşekkür plaketi verildi.

Plaket takdiminden önce bir konuşma yapan Koca, “Yardıma ihtiyacı olan herkese dünyanın neresinde olursa olsun Kızılay ilk önce elini uzatmıştır. Türk insanı her zaman darda olan insanların yardımına koşmuştur. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın neresinde olursa olsun Kızılay her zaman yardıma muhtaçların yanında olmuştur. Yardım konusunda tüm Türk insanı gibi İskilipli insanlarımızda her zaman duyarlı olmuşlardır. Ben şahsım ve temsil ettiğim kurumum adına yardımda bulunan herkese teşekkür diyorum” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>