bagb

İskilip Sağlık Meslek Lisesi’ne yeni bina

bagb
İskilip’i ziyaretinde İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesini ziyaret eden Ak Parti Çorum Milletvekili Dr. Cahit Bağcı, burada İskilip Sağlık Meslek Lisesi stajyer öğrencilerinin sorunlarını dinledi. Bir grup öğrenci Milletvekili Bağcı’ya, “Sayın vekilim. Okulumuz çok küçük. Burada eğitim almakta zorluk çekiyoruz. Misakımilli İlköğretim Okulu yanında bulunan taş mektebin İskilip Sağlık Meslek Lisesine tahsil edilmesini istiyoruz” dediler.
Öğrencilerle bir süre sohbet eden Bağcı burada yaptığı konuşmada, “İskilip Sağlık Meslek Lisesi’ne kampüs şeklinde okul yapacağız. Sizlerin bu mağduriyetini en kısa sürede gidereceğiz. Sizin bana anlattığınız sıkıntılarınızı en kısa zamanda çözeceğim” dedi.
İskilip Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Ak Parti İskilip Belediye Başkan adayı Recep Çatma ile İskilip Sağlık Meslek Lisesi’ne geçen Bağcı, burada okul yöneticileri ile görüşerek incelemelerde bulundu. Öğrencilerin sınıflarına giren Bağcı ve Çatma burada onlarla bir süre sohbet etti.
Çorum Valisi Sabri Başköy’ü burada telefonla arayan Bağcı, İskilip Sağlık Meslek Lisesi’nin İskilip Misakımilli Okulu yanında bulunan tarihi taş mektep binasına geçici olarak alınması için görüştü. Yapılan görüşme sonrası çıkan sonuçta ise müfettişlerin taş mektep binasını incelemeye gelecekleri yapılan incelemenin ardından İskilip Sağlık Meslek Lisesi’nin geçici olarak burada eğitim öğretim vereceği öğrenildi.
Yeni Bina İçin Yer Tahsisi Yapıldı
İskilip Belediye Başkan adayı Recep Çatma ise konu hakkında yaptığı açıklamada, “Seçim çalışmalarımızda İskilip Sağlık Meslek Lisesi’ne yeni bina kazandırmak için çalışmalarımızın sürdüğünü söylemiştik. Vekilimize Sağlık Meslek Lisesi yeni bina yapımı için hazırladığımız dosyayı İlçe Başkanım Ali Koçkaya ile birlikte teslim ettik. Bina için belediyemize ait olan Anadolu Lisesi’nin hemen arkasında bulunan 10 bin 240 metre karelik alan gösterildi. Sayın vekilimiz Cahit beyde İskilip Sağlık Meslek Lisesi binasının yapımını ek yatırım proğramına aldıracağını söyledi” dedi.
Öte yandan Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Ali Koçkaya’da İskilip Endüstri Meslek ve Teknik Meslek Lisesi bahçesine kapalı spor salonu yapılması için hazırladıkları dosyayı bakanlığa gönderdiklerini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>