bedri-rahmi-eyuboglu

İskilip Kaymakamlığı Bedri Rahmi Eyüboğlu Hikâye Yarışması

bedri-rahmi-eyubogluİskilip Kaymakamlığı tarafından Bedri Rahmi Eyüboğlu adına genel katılıma açık bir hikâye yarışması düzenlenmiştir.  Yarışma takvimi, başvuru koşulları, değerlendirme şekli ve verilecek ödüller ek linkte belirtilmiştir. Son başvuru tarihi 20 Temmuz 2014 olan yarışmanın sonuçları 7 Eylül 2014 tarihinde ilan edilecek olup, ödül töreni 21 Eylül 2014 tarihinde İskilip’te yapılacaktır. Yarışma sonucunda dereceye giren eserler İskilip Kaymakamlığınca kitaplaştırılacaktır. Katılımcılara şimdiden başarılar diliyoruz.

Neden İskilip?

Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun İskilip’te;

“Karadutum, çatal karam, çingenem 
Nar tanem, nur tanem, bir tanem 
Ağaç isem dalımsın salkım saçak 
Petek isem balımsın ağulum 
Günahımsın, vebalimsin.”

İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Dizelerini yazdığı ve bazı popüler resimlerini yaptığı bilinmektedir. Bu nedenlerle 3 yıl önce İskilip Kaymakamlığı, Bedri Rahmi Eyüboğlu adına, bir sürekli sergi salonu ile Kültür ve Sanat evi yaptırmıştır. Bedri Rahmi Eyüboğlu,  İskilip’te bir süre bulunmuş olup, İskilip’ten gönül bağını hiç kopartmadığını ailesine her fırsatta söylemiştir. Eyüboğlu Ailesi için İskilip’in ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bilhassa Hugette Eyüboğlu, İskilip’te yıllarca yaşamış ve Yazmalı Konak’ta bilgi ve tecrübesini İskilipli hanımlarla paylaşmıştır. Cumhuriyet dönemi yazar, şair ve ressamı Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun eserlerinin gelecek kuşaklara örnek olmasını arzuladığımız ve bu vesileyle hikâye dalında yeni yeteneklerin ortaya çıkmasına öncülük edebilmek için söz konusu hikâye yarışmasını düzenliyoruz.” 

Yarışma Şartnamesini indirmek için tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>