iskilip

İskilip Belediyesi “Anaıt Ağaçlar” kitabı bastırdı

iskilip

İskilip belediyesi ve İskilip Tarımını Araştırma ve Geliştirme Derneği (İstarge) tarafından yayına hazırlanan Anıt Ağaçlar Kitabı basıldı.

Kitap’ta İstarge gönüllüleri tarafından uzun bir çalışmanın sonucunda tespit edilen yaşları 200 ile 600 yıl olan 14 ceviz ağacı ile 11 fındık ağacı kayıt altına alındı.

Uzman ekipler tarafından uzun süredir yürütülen Anıt Ağaçlar çalışmasında ağaçların bulunduğu yer, kime ait olduğu, gövde çevresi, gövde boyu, taç yüksekliği, taç genişliği, ana dal sayısı, bulunduğu rakım ve yaşı hakkında detaylı bilgiler kitaba aktarıldı.

İstarge Başkanı Osman Çakır Anıt Ağaçların tespiti ve yayını ile önemli bir adım atıldığını, asırlık ağaçların tescil yoluyla koruma altına almasının önemle üzerinde durulması gereken bir konu olduğunun altını çizerek dernek faaliyetlerine verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Numan Sezer’e teşekkür etti.

İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer’de kitaptaki sunuş yazısında gönüllülük esası ile yaptıkları faaliyetlerle İskilip’in en güçlü Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olmayı başarmış olan İstarge’nin ülkedeki tarımsal faaliyet gösteren kurumların ve akademik çevrelerin dikkatini çekmeyi başardığını belirterek, emeklerinden dolayı dernek başkanı Osman Çakır ve şahsında tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>