bakan-ala

İçişleri Bakanı Ala İskilip’te seçim bürosu açtı

bakan-ala

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çorum’un İskilip’te AK Parti seçim bürosunu ziyaretti etti.
Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde karaciğer nakli sonucu gelişen komplikasyonlar nedeniyle vefat eden Sivas Valisi Zübeyir Kemelek’in cenaze töreninin ardından seçim bürosu ziyaret eden İçişleri Bakanı Ala, partililerden İskilip Belediye Başkan adayı Recep Çatma’ya destek istedi.
e
Milletin iradesinin sandığa, sandığın meclise yansıdığını dile getiren Ala, “Aldığımız emaneti her şeyin karşısında sizin dirayetiniz ve izanınızla korumayı biliyoruz. Bundan sonrada en kıymetli emanet olarak koruyacağız. Vatandaşın değerlerinden, arzusundan daha değerli bir şey yoktur. O iradeniz, kararlarınız bize emanettir. Allah’ın izniyle emanete hıyanet etmeden onu sizinle buluşturmayı sağladık, sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
Sivas Valisi Zübeyir Kemelek’in vefatı nedeniyle Çorum’da olduğunu dile getiren Ala, “Göreve başladığım andan itibaren tanıdığım ve kendisine saygı duymakla büyük bir memnuniyet hissettiğim değerli ağabeyim Zübeyir Kemelek’in vefatından dolayı buradayız. Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. İyiliğin güzelliğin nezaketin temsilcisiydi. Dünyaya geliş nedenini yaratılış gayesini idrak etmiş birisiydi. Buna şahit edebileceklerdenim. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.
AK Parti hükümetinin ortaya koyduğu performansın sadece Türkiye’de değil tüm coğrafyalarda heyecanlara neden olduğunu dile getiren Ala, bugün AK Parti denilince Balkanlarda, Ortadoğu’da, Afrika’da heyecan dalgası yayıldığını belirtti.
Milletin desteği ve her bir oyu ile katkıda bulunduğu bu hareketin İslam dünyasına, kültürel coğrafyamıza özgüven kazandırdığını anlatan Ala, “Artık dış politikada varız. Vatandaşlarla devletin barışmasında varız. Bunların hepsini sizin desteğiniz ve duanızla gerçekleştiriyoruz. Bu harekete katkı verme fırsatı verdiği içinde Allah’a şükür ediyoruz. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum. 10 içindeki başarılara bakıyorum, 10 yıl önce bize reva görülenlere bakıyorum, şimdi her okulda Kur’an-ı Kerim öğretilebiliyor. Hazreti Peygamberimizin hayatı öğrenilebiliyor. Her yerde başı açık başı örtülü kardeşlerimiz özgürlüğün tadını çıkarabiliyor. Her birinizin katkısının oyunun değeri ölçülemez. Marifet bakan olmak değil nefer olabilmektir. Başkalarının bin yıl sürebileceği dediği şeyleri 10 yılda başarmış bir hareketin kurucususunuz. Seçim büroları hareketin gözeleridir. Buradan daha kıymetli makam mevkide yoktur. Sizlerin bu hareketin önümüzdeki yıllarda da çok daha başarılı işleri yapması amacıyla destek vermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
İskilip’e bugüne kadar 260 milyon TL’yi aşan bir yatırım yapıldığını dile getiren Bakan Ala, “Çok hizmet yapılıyor. Hizmette bu parti ile bu hareketle yarışacak olan yok. Değerlerimizi halkla buluşturma konusunda da bize yetişecek olan yok. Yapacağımız şey bundan sonra hizmetlerimizi halkımızla paylaşmak. Belediye başkanımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Recep kardeşimize de daha güçlü bir destek vermeliyiz. Hizmet konusunda da ilçeler yarışıyor. Ne kadar güçlü destek verirseniz, başkanınızda o kadar güçlü taleple bulunabilecek. Vereceğiniz destekle Ankara’dan daha çok hizmet gelecektir. Nitekim İskilip’in ortaya koyduğu arzu ve istekle doğalgaz konusunda karar değişti. Burada değerli milletvekilimiz Salim Uslu kıymetli bir duruş sergiledi. Çorum’un kararlılığını ortaya koyarak aldığımız kararların değişmesine neden oldu. Önümüzdeki dönemde buralarda doğalgazla buluşacak. Sizin yaşadığınız bizim anlatmaya fırsat bulamadığımız onlarca hizmeti birlikte yürüttük” şeklinde konuştu.
Bakan Ala’ya ziyarette AK Parti Çorum milletvekilleri Salim uslu, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İskilip Belediye Başkanı Numan Sezer, AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Merkez ilçe Başkanı Mustafa Köse, AK Parti İskilip Belediye Başkan adayı Recep Çatma eşlik etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>