ibrahim-cani

Hz. İbrahim camisi hayırseverleri bekliyor

ibrahim-cani
Buharaevler Mahallesi İbrahim Çayırı’nda inşasına başlanan Hz. İbrahim Camii, Çorumlu hayırseverlerin desteğini bekliyor.
İnşaa çalışmaları hakkında bilgi veren Hz. İbrahim Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Kadir Çakar, kubbe aşamasına gelen caminin yakında duvarlarının örüleceğini söyledi.
Maddi imkânsızlıklara rağmen çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Kadir Çakar, “Tüm hayır sahiplerinden camimize yardım eli uzatmalarını bekliyoruz” dedi.
Hz. İbrahim Camii bünyesinde Kuran Kursu’nun da yer alacağını vurgulayan Çakar, mahalle sakinlerini cami için elbirliği yapmaya davet etti.
Hz. İbrahim Camii’nin, hızlı yapılaşmanın yaşandığı bölgede önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini vurgulayan Çakar, “İbrahim Çayırı sakinlerinin 30 yıllık cami özlemi son bulacak” diye konuştu.
“Hayırseverlerin desteği ile cami arsasını satın aldıktan sonra inşaa çalışmalarına ağırlık verdik” diyen Çakar, tamamlanan zemin katta vakit namazlarının kılınmaya başlandığını hatırlattı.
Buharaevler Mahallesi’ne 1000 kişilik yeni bir cami kazandıracaklarını dile getiren Çakar, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
ÜÇ AYLAR’DA HAYRA DAVET
“670 metrekare alan üzerine inşaa edilen Hz. İbrahim Camii, hızlı yapılaşmanın yaşandığı bölgede önemli bir ihtiyaca cevap verecek.
Alt katı Kuran Kursu olarak faaliyet gösterecek olan camimize yapılan bağışlar, yasaya göre hayır sahiplerine vergi muafiyeti de getiriyor.
Hz. İbrahim Camii inşaatına bağışta bulunmak isteyenler Buharaevler Mahallesi İbrahim Çayırı 6. Sokak’taki Dernek Büromuza başvurabilir, 0530 333 14 08 ve 0537 747 63 63 numaralı telefonlarımızdan detaylı bilgi alabilirler.
Nakdi yardım dışında inşaat malzemesi olarak ayni yardımda bulunmak isteyenlerin öncelikle Derneğimizle irtibata geçmelerini rica ediyoruz.
Bugüne kadar Hz. İbrahim Camii yapımına katkıda bulunan ve yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkür ediyor, içerisinde bulunduğumuz mübarek Üç Aylar’da desteklerinin devamını diliyoruz.”
cami

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>