Untitled-1

Hırsız diye GSM aracını kestiler

Çorum’un İskilip ilçesine bağlı Kayaağzı köyünde fıkralara konu olacak bir olay yaşandı.
Bir GSM şirketine ait minibüsleri hırsızlık şüphesi ile köylüler durdurunca çalışanlar mahsur kaldı. Durdurulan araçlardaki kişilerin suçsuz oldukları köye gelen jandarma ekiplerinin sorgusuyla GBT sorgusuyla ortaya çıktı.
Edinilen bilgilere göre, Kayaağzı köyünde yaşayan E.T., minibüsle köye gelen seyyar satıcıların evine girdiğini iddia etti. Bunun üzerine köy muhtarı camiden anons yaptırarak hızsızlık olayına karşı köylüyü uyardı.
Yapılan anonstan sonra köyden geçmekte olan Ankara plakalı yabancı minibüsün plakasını alan vatandaş durumu köy muhtarına bildirdi. Harekete geçen vatandaşlar akşam saatlerinde köy içerisinden geçmekte olan 06 plakalı 2 minibüsün traktörle yolunu kesti. Jandarmanın gelmesini bekleyen köylüler minibüslerin geçişine izin vermedi.
Kısa sürede olay yerine giden İskilip Jandarması şüphelilerin kimliklerini toplayarak GBT sorgulaması yaptı. Jandarmanın ifadesinin ardından minibüslerin ve içerisinde bulunan şahısların köye baz istasyonu tamiri için geldikleri öğrenildi.
Kimlikleri ve araç evrakları teslim edilen şahıslar jandarmanın yolu açtırması ile köyden ayrıldı.

Untitled-1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>