hedef-1300-metre

Hedef 1300 metre

hedef-1300-metreRECEP ÇATMA; “SICAK SU ARAMA ÇALIŞMALARININ KAPSAMI GENİŞLETİLDİ.”

1,300 METRE İÇİN YENİ SONDAJ MAKİNESİ GELİYOR

         İskilip’te bir süredir (Maden Tetkik Arama Enstitüsü) MTA tarafından Kanara mevkiinde yürütülen sıcak su arama çalışmaları kapsamında 750 metreye kadar sondaj vuruldu. Sıcak su rezervinden daha etkili ve geniş kapsamlı yararlanmak amacıyla MTA uzmanları 1,300 metre derinliğe inmeye hazırlanıyorlar.

         Belediye Başkanı Recep Çatma MTA’nın sondaj çalışmalarında özverili bir çalışma yürüttüğünü, 750 metreye kadar inildiğini, çalışmaların halen devam ettiğini, İskilip’in bu kaynaktan en verimli ve geniş kapsamlı yararlanabilmesi amacıyla 1,300 metreye kadar sondaj vurulacağının altını çizdi.

Başkan Çatma “MTA, 1,300 Metre derinliğe inecek sondaj makinesi, diğer iş makineleri ve uzman personel ile aynı yerdeki kamp kapasitesini büyütme çalışmasını tamamlamıştır. 1,300 Metre derinliğe inecek kapasitedeki yeni sondaj makinesi yarından itibaren devreye girecektir.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>