hayatcan

Hayatcan derneği 2 milyonluk yardım dağıttı

hayatcan
Amasya’da yardım faaliyetlerinde bulunan Hayatcan Derneği, 5 yılda 2 milyon liralık yardım dağıttı.
“Yaklaşık 2 bin aileye 13 bin paket dağıttık” diyen dernek başkanı Cengiz Erdem, derneğin kurulduğu 2009 yılından bu yana maddi değeri 2 milyon lirayı bulan yardımların yarısının gıda, yarısının da giyecek, ev eşyası ve bir miktar burstan oluştuğunu söyledi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in girişimleriyle dernek yöneticileri ve hayırseverlerin maddi, manevi destekleri sonucu kurulan derneğin kısa sürede etkin çalışmalara imza attığını, gıda bankasının yanı sıra giysi bankasıyla da ihtiyaç sahiplerine ulaştığını anlatan Cengiz Erdem, “Her ay düzenli olarak 300 ihtiyaç sahibi ailemize gıda yardımı yapmaktayız. Bu yardımla ilave olarak ramazan paketleri, kış mevsiminde de kış paketleri hazırlayarak ihtiyaç sahibi ailelerimizi ekonomik olarak biraz olsun rahatlatma gayreti içerisindeyiz” dedi.
Şeffaf ve adaletli şekilde ilerleyen dernek faaliyetlerinin her kesim tarafından takdir edildiğini vurgulayan Erdem, mevsimlik tarım işçilerinin ailelerine ve köylerdeki ihtiyaç sahiplerine de giysi yardımı yaparken, Amasya Belediyesi ile yaptıkları işbirliğiyle sokak köpekleri için bayat ekmek toplama kampanyası uyguladıklarını, ayrıca kışın aç kalma riskiyle karşılaşan kuşlar için yemleme faaliyeti yaptıklarını kaydetti.
a1

a2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>