Untitled-1

Harun Tüfekçi ve Murat Özkal ziyareti

Konya Milletvekili Harun Tüfekçi ve Çelik – İş Sendikası Seydişehir Şube Başkanı Murat Özkal, Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri ve Hak-İş Konfederasyonu Onursal Başkanı Salim Uslu’ya makamında ziyaret ettiler.

Başkan Özkal ziyaretinde, yapılan genel kurul hakkında bilgiler vererek, “Demokrasiye uygun ve sağduyulu bir genel kurul yaptığımızı düşünüyoruz. Genel Kurulumuz huzur içerisinde geçti ve bizlere büyük bir sorumluluk yüklendi. Üyelerimizin de destekleri ile bu sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” dedi.

Özkal, Seydişehir işçisi sizin gerek Hak- İş gerekse Milletvekilliğiniz dönemindeki katkılarınızı yakından takip ve takdir ediyor. Özellikle son uyuşmazlık sürecinde ve Toplu İş Sözleşmesinin (TİS)barış koşullarında bağıtlanmasındaki unutulmaz katkılarınızı takdirle izliyor ve teşekkür ediyoruz.

Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri ve Hak-İş Konfederasyonu Onursal Başkanı Salim Uslu, “Sendikacılıkta, siyasette zor iş. Bu tamamen demokrasi ve hoşgörü kültürüyle ilgili bir sorun. Çok iyi bildiğiniz bir konuda bile muhatabınızdan tepki alamazsanız işiniz zor demektir. Onun için çağımızın sihirli sözcüğü diyalogdur.Emek nasıl bilgiye dayalı hale geldi ise sendikacılıkta o hale geldi. Bilgiye dayalı bir sendikacı olarak masaya oturduğunuz zaman karşınızdakilerde saygınlık uyandıran, “bizim bilmediğimiz ne söylüyor” dedirten bir donanımda olmanız gerekir. Diyalog aynı zamanda dinlemek demektir. Karşınızdakini dinleyeceksiniz ki, ne dediğini anlayacaksınız. Uzlaşmanın temelinde “bilgi ve adalet” vardır. Her zaman bilgili ve adaletli,sorunun parçası değil, çözümün tarafı olun” dedi.  

Untitled-1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>