HFZ

Hafızlık ve güzel ezan okuma seçmeleri

HFZ
Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesinde Hafızlık, Kuran-ı Kerimi güzel okuma ve Ezanı güzel okuma seçmeleri yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün İmam Hatip Liseleri arasında her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu hafızlık, Kuran-ı Kerimi güzel okuma ve ezanı güzel okuma okul seçmeleri Çorum Anadolu İmam Hatip lisesi tatbikat camiinde yapıldı.

Bu yarışmalar sonucunda hafızlık dalında Selami Pekmezci birinci, İsmail Adıgüzel ikinci, İsmail Yumayak üçüncü oldu. Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında İsmail Yumayak birinci, Şükrü Aslan ikinci, İsmail Adıgüzel üçüncü oldu. Ezanı güzel okuma yarışmasında ise Mücahid Hızlı birinci, Mehmet Aksoy ikinci, İsmail Adıgüzel üçüncü oldular.
Kuran-ı Kerim’i güzel okuma birincisi İsmail Yumayak 9 Martta Osmancık’ta yapılacak olan ilimizdeki İmam Hatip Liseleri arası yarışmada okulunu temsil edecek. Hafızlık ve Ezanı güzel okuma yarışmaları birincileri Selami Pekmezci ile Mücahid Hızlı ise 4 Mayıs 2014 tarihinde Çorum’da yapılacak olan Karadeniz bölge finalinde Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesini temsil edecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>