geleneksel-yazma-şenlikleri-bedri-rahmi-eyüboğlu

Geleneksel Yazma Şenlikleri başlıyor

geleneksel-yazma-şenlikleri-bedri-rahmi-eyüboğluŞair, ressam ve yazar Bedri Rahmi ve Ressam eşi Eren Eyüboğlu desenleri 2009 yılında aramızdan ayrılan yazma üstadı Mehmet Hamdi Eyüboğlu’nun oyma tekniği ile hazırlanan motifler yazma ile buluşuyor. Kalamış’ta Bedri Rahmi Eyüboğlu sokaktaki yazma atölyesinde Mehmet Hamdi Eyüboğlu’nun öğrencileri tarafından yıl boyunca hazırlanan sanatsal eserler “Geleneksel Yazma Şenlikleri” kapsamında 7-8 Haziranda Mavi Kaplumbağa Sanat evinde sergilenecek. 

Baskı motifleri sadece yazma olarak değil günümüze de uyarlanarak masa örtüsü, elbise, yastık kılıfı gibi yaşantımızdaki yerlerini alıyor. Bu eserleri kaçırmak istemeyenler ise Bedri Rahmi Eyüboğlu sokak no 10 da bulunan Mavi Kaplumbağa Sanat Evinin 7-8 haziran tarihlerinde 10:00 – 20:00 arası açık olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>