ihl

En çok kabul edilen proje İHL’nin

ihl

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı İnnovasyon projesi kapsamında Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesinin gönderdiği projelerden 4’ü ön değerlendirmeyi geçerek finale kaldı.Bu projelerde danışman öğretmen Gülhan EŞKİL rehberliğinde Çorum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Hasan Hüseyin KÜÇÜKAHISKALI,Abdullah ORTAKAYA, Aliye ATAKCAN, Şeyda DARBAŞ, Kadriye Gül DALYAN,Aslıhan AKBOLAT,Furkan KELEŞ, Mustafa Uğur BALYUZ görev aldılar ve 4 Haziran 2014 tarihinde Tokat Cumhuriyet Meydanı Alanı’nda “Bölgesel İnovasyon Yarışması ve Proje Pazarı” nda değerlendirmeye katılacaklar.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasının hızlandırılması amacıyla 2012 yılında TR83 Bölgesi İnovasyon Stratejisi Eylem Planı’nı hazırladı. Hazırlanan bu plan çerçevesinde düzenlenecek etkinliğin ana teması toplumsal hayata yenilik olarak belirlendi. Bu ana temaya uygun olarak aşağıdaki konular öncelikli olarak değerlendirildi:

Sağlıklı toplumsal yaşam
Temiz çevre ve enerji verimliliği
Dezavantajlı grupların toplumsal hayata katılımı
Şehir yönetiminde yenilikçi yaklaşımlar
Toplumsal hayatı kolaylaştırıcı teknoloji kullanımı
Yarışmaya Amasya, Çorum,Samsun ve Tokat illerinde ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrenciler katılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>