e

Eğitim Bir Sen’in Hocalı katliamı açıklaması

e
Eğitim Bir Sen Çorum Şubesi Basın ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Eyyüp ÇİÇEK Hocalı Katliamının yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Ermeniler tarafından Azerbaycan’ın Hocalı kasabasında 600’den fazla soydaşımızın katledildiği, yüzlercesinin yaralandığı ve binlercesinin de rehin tutularak her türlü zulmün reva görüldüğü katliamın üzerinden 22 yıl geçtiğini söyleyen Çiçek, “Ermenilerin Dağlık Karabağ’ı işgaliyle zirveye çıkan zulüm ve zorbalıkların insanlık tarihine kara bir sayfa olarak eklendiği olaylar, insan hakları havarilerinin sesini bile çıkarmaması üzerine binlerce Azeri’nin sürgünü ve 10 binlercesinin ölümüyle sonuçlandı. Eli kanlı Ermeni çeteleri, tıpkı Bosna’da Sırp’ların Boşnak Müslümanlara yaptığı gibi, acımasızca katliamlar yaptılar, Azerileri soykırıma tabi tutarak topraklarını işgal ettiler. Bugün darbecilerin baskısı ve zulmü altında inleyen Mısırlı Müslümanların, Doğu Türkistan’da Çin zulmü altında hayatta kalma mücadelesi veren Müslümanların, Myanmar’da Budist rahiplerin akıl almaz işkenceleri ve insanlık dışı muamelelerine maruz kalarak şehit olan Müslümanların, eli kanlı Esed rejimince Hama’da hunharca katledilen Müslümanların ve Filistin’de Siyonist İsrail tarafından katledilen Müslümanların durumu gibi, Hocalı’da da aynı trajedi yaşanmış ve tarihte kara bir sayfa olarak yerini almıştır.” dedi.
Çiçek, “Ermenistan, işgal ettiği tüm topraklardan derhal geri çekilmeli, katliamın sorumluları, işledikleri insanlık suçunun hesabını hem Azeri hem de uluslararası yargı organları önünde vermeli ve gereken cezaya çarptırılmalıdır. Eğitim-Bir-Sen olarak, Hocalı Katliamı ve Karabağ’ın işgali esnasında şehit olanlar başta olmak üzere, Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Myanmar’da, Mısır’da, Suriye’de ve dünyanın dört bir yanında zulme uğrayanların acısını acımız kabul ediyor; dün gibi tazeliğini koruyan acıların bir daha yaşanmamasını diliyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>