Edes-Tanıtım-Ve-Eğitim-Toplantısı-Yapıldı

Edes Tanıtım Ve Eğitim Toplantısı Yapıldı

Edes-Tanıtım-Ve-Eğitim-Toplantısı-YapıldıAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteklediği ve Çorum Valiliğinin koordinasyonunda İskilip Belediyesi tarafından yürütülen “ Engelleri Yolun Başında Engelliyoruz” projesinin açılış ve tanıtım toplantısının yanında ilk eğitim programı da 6 Haziran 2014 Cuma günü saat 14.00’te İskilip Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış ve tanıtım toplantısına Kaymakam Şuayib Gürsoy, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Esat Kolbaşı ve proje müdürlüğü görevlileri, daire amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve çok sayıda kadın iştirak etti.

Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Recep Çatma açılış konuşmasında yoğun katılıma teşekkür etti. Başkan Çatma konuşmasında “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın desteklediği ve Çorum Valiliğimizin önderliğinde yürütülen Engellilere Destek programına hoş geldiniz diyor, katılımlarınız için teşekkür ediyorum.

Bildiğiniz gibi her sağlıklı insan aynı zamanda bir engelli adayıdır. Bizlerin öncelikli görevi bu kardeşlerimizin günlük yaşamlarını kolaylaştırıcı fiziki düzenlemeleri hayata geçirmek, engelleri olabildiğince en aza indirmektir.

Sosyal Belediyeciliğin sorumluluklarından biri ve en önemlisi olan engelli doğumları yolun başındayken engellemek, anne adaylarını bu konuda bilgilendirmek amacıyla bu gün uygulamaya geçirdiğimiz projeye destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum. Proje kapsamında ilçe merkezinde ve köylerimizde 10 adet seminer verilecektir. Amacımız hedeflenenden daha fazla sayıya ulaşarak bu eğitimlerle başta anne adayları olmak üzere aileler bilgilendirilecek, Allah’ın izniyle bilinçlendirme çalışmaları titizlikle yürütülecektir.

Bu vesile ile projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen, bizlere destek olan Çorum Valiliğimize, Kaymakamımız Şuayib Gürsoy beye, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Esat Kolbaşı ve toplantımıza iştirak eden kıymetli çalışanlarına, eğitim seminerleri noktasında bizlere destek olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyor, projemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

İki bölüm halinde organize edilen programın ilk bölümünde katılımcılara proje tanıtıldıktan sonra ikramlarda bulunuldu. İkinci bölümde ise İskilip Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmeni Sema İnce tarafından hanımlara yönelik olarak sunum eşliğinde seminer verildi.  İlgi ile takip edilen seminer sonrası Belediye Başkanı Recep Çatma seminere katılan hanımlara katılım belgesi takdim etti. Eğitimler önümüzdeki haftalarda da hız kesmeden devam edecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>