dasdan

Daşdan ticaret borsasını ziyaret etti

dasdan
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Ercan Daşdan, seçim çalışmaları kapsamında Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.
Ticaret Borsası yönetimi tarafından karşılanan Daşdan, ilk olarak borsa satış salonunda alım yapan üretici ve tüccarlara bir araya geldi. Ardından borsa yöneticilerine proje ve hedeflerini anlatan Daşdan, onlardan gelen sorulara cevap verdi.
Çorum’a eşit ve adaletli hizmet getirme vaadinde bulunan Daşdan, adaletin olmadığı yerde anarşi çıkacağını ifade etti. Kentin eksiklerini tespit ettiklerini belirten Daşdan, esnaf ziyaretlerinde en yoğun şikayeti ilan-reklam ücretlerine yapılan zamlardan aldıklarını dile getirdi.
Belediye’nin esnafın cebinden elini çekeceğini açıklayan Daşdan, “Çorum Belediyesi tasarruflu bir yönetim anlayışına sahip olacak. Lüzumsuz harcamalar kısılıp Çorumlu’ya yansıtılacak. İlan ve reklam vergisinde gerekli düzenleme yapılacak. Suya son 5 yılda yüzde 60 zam yapılmış. Su fiyatlarını indirme sözü vermek yerine artış olmayacağını söyleyebilirim.” diye konuştu.
Ayağı yere basan projelerle yola çıktıklarını belirten Daşdan, “Projelerimizin hepsinin ayağı yere basıyor. Vatandaşlarımızı doğrudan ilgilendiren projeler. Sivil toplum kuruluşlarının tekliflerini, önerilerini önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.
Çorum merkez ve ilçelerinde muhteşem tarihi ve kültürel eserlerin yer aldığını hatırlatan Daşdan, ‘Minyatür Şehir Projesi’ni hayata geçireceklerini ifade etti. Daşdan, “Miniatürk benzeri bir proje yapacağız. Çorum merkez ve ilçelerinde bulunan tarihi ve kültürel eserler burada minyatürleri ile yer alacak. Ankara-Samsun yolu üzerinde büyük bir minyatür şehir oluşturacağız. Yol güzergahı üzerinde olması önemli. Çorum’un yöresel yemekleri de burada tanıtılacak. Servislerle tarihi ve kültürel mekanlara geziler düzenlenecek. Önce Çorumlular sonra konuklarımız memleketimizin değerlerini tanıyacak” şeklinde konuştu.
Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, belediye başkan adaylarının projeleriyle yarıştığını söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Bektaş, seviyeli bir seçim kampanyası yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>