temel

Çorum Şehir Hastanesi’nin temeli atıldı

temel
Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şantajlara, montajlara, dublajlara boyun eğmeyeceklerini belirterek, “Türkiye’yi zayıflatmak isteyenlere milletimiz gereken dersi verecek. Millet, bu ülkede son sözü biz söyleriz diyecek. Bu ülkede egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyecek” ifadelerini kullandı.
AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’a yaptırılan 650 yataklı devlet hastanesinin temel atma törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Çavuşoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Güçlü Türkiye’nin ülkenin her yerine yatırımlar yaptığını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, “Adliye sarayları yapıyoruz, okullar yapıyoruz, hızlı trenler yapıyoruz, duble yollar yapıyoruz. Türkiye’nin her yerinde bu yatırımları görebilirsiniz. Büyük şehir hastanelerini Türkiye’nin her yerinde kurmaya başladık. Bu yatırımları sadece Türkiye sınırları içerisinde yapmıyoruz. Başbakanımızın liderliğinde nerede mazlum varsa sağlığa ihtiyaç duyan millet varsa biz oraya hastaneler yapıyoruz. Kırgizistan’da, Bişkek’te, Sudan’da yaptığımız hastaneyi görürsünüz ve ülkemizle gurur duyarsınız. Birçok yerde seyyar hastaneler kurduk. Güçlü Türkiye’nin ay yıldızlı bayrağı her yerde dalgalanıyor. Ay yıldızlı bayrağımız her yerde dalgalanıyor. Türk Hava Yolları’nın amblemi, TİKA amblemi, Türkiye’nin yurt dışındaki tüm kuruluşların hizmet bayrağını yurt dışında görebilirsiniz. İnsani yardım miktarımız 2.5 milyar doları aştı. Dünyada 4. sıradayız insani yardımlarda. Nerede bir soydaşımız, akrabamız varsa onun yanında güçlü Türkiye vardır. Bugün Türkiye’den vatandaşlarımız ve soydaşlarımız Türk pasaportunu taşımaktan büyük bir gurur duyuyor. Bugün yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız Türkiye ile gurur duyuyorlar. Yörük Türkmenleri Makedonya’da Türkiye Cumhuriyeti tarafından bulundu, yolları yapıldı, okulları yapıldı. Ahıska Türkleri, Ukrayna’da Kırım Türkleri yalnız değildir. Güçlü Türkiye atalarının izinin bulunduğu yere gitmiştir. Orhun abidelerinin yollarını yaptı. Tonyukuk abidelerinin imar ve restorasyonunu yapıyor” dedi.
Kim çelme takmaya çalışırsa çalışsın, kim darbe vurmaya çalışırsa çalışsın asla boyun eğmeyeceklerini açıklayan Çavuşoğlu, “Gücümüzü milletimizden alıyoruz. Sizin desteklerimizle milletimizin duasıyla her bir köşesindeki mazlumların duasıyla hiç yorulmadan, durmadan milletimize olan sevgimiz bitmeden yolumuza devam edeceğiz. Kim çelme takmaya çalışırsa çalışsın, darbe vurmaya çalışırsa çalışsın asla boyun eğmeyeceğiz. Millet üzerinde vesayet tanımayacağız. Darbe girişimleri oldu. E-muhtıralar gibi. Hep milletimize güvendik. Şantajlara, montajlara, dublajlara boyun eğmeyeceğiz. Ülkemizi ve milletimizi güçlenerek çıkartacağız. Güçlü Türkiye zayıflatmaya çalışanlara milletimiz gereken dersi verecek. Bu ülkede kayıtsız şartsız egemenlik milletindir diyeceğiz” diye konuştu.
Çavuşoğlu’nun konuşmasının ardından hastanenin temeli atıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>