tiyatro

Çöpü getiren tiyatroyu izledi

tiyatro
Amasya Belediyesi’nin çocuklarda geri dönüşüm bilincini oluşturmak üzere başlattığı “Ambalajını Getir Tiyatronu İzle” sloganlı tiyatro oyununun galasını sadece çöp getirenler izledi.
“AKAB İş Başında” adlı oyunun ilk gösteriminin Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluştuğunu belirten Amasya Katı Atık Birliği (AKAB) Müdürü Çevre Yüksek Mühendisi Maşide Bütüner, projenin amacının çocuklarda çevre konusunda bir farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.
Proje kapsamında 6 bin ilkokul öğrencisine ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Maşide Bütüner, “Oyunu ücretsiz olarak sahneliyoruz ancak çocuklarımızın geri kazanım bilinci kazanmaları amacıyla oyunu izleyebilmeleri için bilet yerine plastik,cam, metal ve kağıt gibi ambalaj atığı getirmelerini istiyoruz. Ben bu projenin gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen, bizlere cesaret veren proje mimarımız Amasya Belediye Başkanı sayın Cafer Özdemir’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Akbaş ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat’ın da izlediği oyunun ardından proje kapsamında iş birliği yaptıkları Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Amasya Üniversitesi yetkililerine teşekkür eden Bütüner, oyunu sahneye koyan İris Sanat Tiyatrosu ekibini de performanslarından dolayı kutladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>