Untitled-1

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce bu gün İskilip’e geldi

ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANI İDRİS GÜLLÜCE İSKİLİP’İ ZİYARET ETTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce bu gün saat 15.00’te İskilip’e gelerek ziyaretlerde bulundu.

Çorum Valisi Sabri Başköy, TBMM İdare Amiri Çorum  Milletvekili Salim Uslu, Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan’ın eşlik ettiği bakan Güllüce’yi şehir girişinde Kaymakam Şuayib Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma, İlçe Başkanı Ali Koçkaya, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, daire amirleri ve İskilipliler karşıladı.

Karşılamadan sonra Belediye Hizmet Binası önünde toplanan İskiliplilere hitap eden Bakan Güllüce İskilip’in kültürel ve geleneksel yapısıyla bozulmamış nadir yerlerden biri olduğuna dikkat çekti. Çevre Bakanı İdris Güllüce her zaman olduğu gibi 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de İskiliplilerden tam destek beklediklerini beyan etti.

İlgi ve tezahüratla dinlenen konuşmanın ardından Belediye Başkanlığı makamına geçildi. Belediye Başkanı Recep Çatma İskilip’te devam eden altyapı çalışmaları, devlet yatırımları ve Belediye hizmetleri hakkında detaylı bilgiler sunduktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye minyatür İskilip evi kapısı ile İskilip Belediyesi Kültür Yayınlarından İskilipli Atıf Hoca, İlkçağdan Günümüze İskilip ve Anıt Ağaçlar kitaplarını hediye etti. Bakan Güllüce, TBMM İdare Amiri Çorum Milletvekili Salim Uslu, İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan ve İlçe Başkanı Ali Koçkaya yarım saate yakın basına kapalı toplantı gerçekleştirdiler. Makamdaki çalışma ziyaretinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve beraberindekiler esnaf gezisi gerçekleştirdiler. Güllüce Ak Parti İlçe Teşkilatında partililerle buluşarak istek ve talepleri dinledi.

Bakan Güllüce İskilipli Atıf Hoca Anıt Mezar ve Külliyesine giderek Atıf hocanın kabri başında dua etti. Külliyenin yapımı hakkında Çorum Milletvekili Salim Uslu Bakan Güllüce’ye ayrıntılı bilgiler verdi. Bakan Güllüce ve beraberindekiler İskilip Metin Alkan Halk Eğitim Merkezini ziyaret ettikten sonra Çorum’a gitmek üzere İskilip’ten ayrıldılar.

DSC_0200 DSC_0212 DSC_0214 DSC_0229 DSC_0263 DSC_0284 DSC_0316 DSC_0345 DSC_0396 DSC_0449 DSC_0460 DSC_0490 DSC_0519 DSC_0533 Untitled-1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>