Cemiyet’in-fotoğraf

Cemiyet’in fotoğraf yarışmaları başlıyor

Cemiyet’in-fotoğrafÇorum Gazeteciler Cemiyeti tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen ‘En Güzel Çorum’ ve ‘En Güzel Haber Fotoğrafı’ yarışmalarına katılım şartları açıklandı.
Fotoğraf yarışmaları tertip komitesi üyeleri dün Gazeteciler Cemiyeti’nde toplandı. Cemiyet Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli’nin yönettiği toplantıya Tertip Komitesi Üyeleri ve Fotoğraf Sanatçıları Hasan Kahraman ile Şükrü Ağbal katıldı.
Yarışmalar hakkında bilgi veren Bülent Özkaleli, fotoğraf sanatına olan ilgiyi artırmayı ve haber fotoğrafçılığının gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
Geleneksel hale gelen yarışmaların Çorum Belediyesi’nin katkıları ile düzenlendiğini hatırlatan Özkaleli, son katılım tarihinin 11 Ekim 2014 olduğunu açıkladı.
12 BİN LİRALIK ÖDÜL
Yarışma sonuçları ile ilgili değerlendirmelerin 18 Ekim 2014 tarihinde yapılacağını anlatan Özkaleli, sonuçların ise 20 Ekim 2014 tarihinde açıklanacağını duyurdu.
Gazeteciler Cemiyeti’nin başlattığı yarışmalarla birlikte Çorum’da fotoğraf sanatına olan ilgi konusunda memnuniyet verici gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Özkakeli, “İki ayrı kategoride düzenlediğimiz yarışmalarda birincilere 2’şer bin TL, ikincilere bin 500’er TL, üçüncülere 1.000’er lira para ödülü verilecek” dedi.
Mansiyon ödüllerinin ise 500’er TL olacağını dile getiren Özkaleli, yarışmacılara dağıtılacak toplam ödül tutarının 12 bin TL olacağını ifade etti.
Başvuru koşulları ile ilgili hatırlatmalarda bulunan Özkaleli, yarışmaya katılmak isteyenlerin fotoğraflarını 11 Ekim 2014 tarihine kadar Gazi Caddesi Hamoğlu İşhanı 4. kat numara 109’a şahsen ya da posta ile gönderebileceklerini kaydetti.
‘GAZETECİLİK ve FOTOĞRAF SANATI İÇ İÇE’
Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen ise, gazeteciliğin fotoğraf sanatı ile iç içe olan bir meslek olduğunu vurgulayarak, “Bu nedenle özellikle Çorum’da gazetecilik mesleğine ve fotoğraf sanatına ilgi çekerek gelişmesine katkı sağlamayı amaçladık” dedi.
Erzen, “Yerel basın çalışanlarını motive etmek, aynı zamanda çalışırken olaylara ve çevreye farklı açılardan bakma, ayrıntıyı ve estetiği görme becerisi, bir haberi en güzel şekilde anlatabilme özelliği kazandırmak amacındayız” diye konuştu.

engüzelcorum engüzelhaber DSC_5409-2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>