amasya

Amasya’da mehterli çevre yürüyüşü

amasya
Amasya’da 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşe mehteran takımı da destek verdi.
Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüşe katılan bisikletlilere Amasya Belediyesi Mehteran Takımı öncülük etti.
Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, Defterdar Hanefi Eraslan, Amasya Orman Bölge Müdürü Yaşar Sarı, Halk Sağlığı Müdürü Öner Nergiz ile diğer yetkililer ve öğrencilerin de katıldığı yürüyüşün sonunda çevreci, kurum, kuruluş ve öğrencilere ödül ve plaketleri verildi.
Çevre kirliliğiyle mücadele etme ve doğayla uyum içerisinde yaşamanın her bireyin asli görevleri arasında olması gerektiğini belirten Amasya Çevre ve Şehircilik Müdürü Ömer Bolat, “Her insanın büyüğüyle küçüğüyle yaşlısıyla genciyle günlük hayatta alabilecek küçük tedbirlerle çevre kirliliğiyle mücadele etmesi, doğal hayatı gelecek nesillere yaşanabilir, yeşil ve temiz bir dünya bırakmanın küçük ama belki de en önemli adımı olacaktır. Yaşam kaynaklarımızı korumak için hep birlikte ele ele vererek çocuklarımıza daha yaşanabilir bir çevre bırakmaya gayret etmeliyiz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>