alt-yapı

Alt yapı çalışmları masaya yatırıldı

alt-yapı
Çorum Belediyesi’nin alt yapı çalışmalarını masaya yatırdığı altyapı koordinasyon toplantıları sürüyor.
İlk kez 2011 yılından bugüne kadar çeşitli periyotlarla Çorum Belediyesi’nin gerçekleştirilen toplantıya Yedaş, Türk Telekom A.Ş, Çorumgaz, Çorum Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve asfalt ve yol birimi ekipleri katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir başkanlığındaki toplantıda şehirde altyapı yatırımı gerçekleştiren kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyon yapılması öngörülüyor.
Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, yatırımcı kuruluşlarla yaptıkları ortak çalışmalarla ülke ve Çorum’un sahip olduğu kaynakları en ekonomik olarak kullanmayı amaç edindiklerini söyledi.
Altyapı çalışmalarında koordinasyonu sağlayarak öncelikli olarak ekonomik kaybın ve çevreye verilen rahatsızlıkların önüne geçmeyi planladıklarını ifade eden Zahir, “İmar alanlarında yoğunluğun artması, vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları, şehrimizin sürekli olarak gelişmesi ve bu gelişmeler sonucunda ortaya çıkan yeni tesis ve yatırım ihtiyaçlarının birlikte gerçekleştirilmesi kaynaklarımızın daha ekonomik kullanılmasını da beraberinde getirmektedir. Ayrıca, ilgili birimlerin yapacağı altyapı çalışmaları da daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir” dedi.
2011 yılından önce Çorum Belediyesi’nin altyapı yatırımı yapan her kurumla ayrı ayrı görüşerek sorunların çözümüne yönelik adımlar attığına dikkat çeken Zahir, “Bir caddenin su, kanalizasyon, yağmursuyu, elektrik, telekom, doğalgaz ve sinyalizasyon gibi çeşitli altyapıları bulunmaktadır. Önceden bir cadde belki bu çalışmaların her biri için ayrı ayrı kazılıyordu. Artık tüm altyapı çalışmaları koordineli bir şekilde tek çalışmayla yürütülüyor. Tamamlanmış bir altyapının başka bir altyapı çalışmasından dolayı bozulması vatandaşlarımıza günlük yaşamda da zorluklar oluşturmaktadır. Bu çalışmalar, vatandaşlarımıza günlük yaşamda zorlukların yanında ekonomik ve çevresel zararları da beraberinde getirmektedir. Çorum’un gelişimi ve kaynaklarımızın daha verimli kullanılması için bu toplantılarımızı düzenli olarak yapmaya devam edeceğiz. Böyle bir toplantının yapılmasına dair bir zorunluluk olmamasına rağmen toplantıya katılan bütün kurumlar özveri ile çalışıyor. Toplantılarımıza katılan tüm kurumlara ve temsilcilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Zahir, yapılan toplantıda ayrıca kurum ve kuruluşların 2014 yılı ve sonraki yılların ihtiyaçları ve programlarının görüşüldüğünü, katılımcılardan uzun vadeli programların hazırlanarak diğer kurumlara bildirmelerini istediklerini sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>