Alkan’dan-Uslu’ya-davet

Alkan’dan Uslu’ya davet

Alkan’dan-Uslu’ya-davetAlkan’dan Uslu’ya davet

27 Haziran 2014 tarihinde Sungurlu Meslek Yüksekokulu ve Çorum Meslek Yüksekokulu 2. Etap binalarının temel atma törenleri gerçekleşecek.

Hitit Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Reham Metin Alkan Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu makamında ziyaret ederek, temel atma törenlerine davet etti.

Rektör Alkan ziyaretinde, yılsonu tamamlanacak olan Teknokent için teknoloji ağırlıklı ARGE firmalarının katılımı için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek destek istedi. Ayrıca 2015 Mayıs ayında yapılacak olan 4.Uluslararası Dünya Ekonomi Forumu hakkıda da Uslu’ya bilgiler vererek, “Forumun uluslararası boyutunun yapılabilmesi için desteklerinizi istiyoruz” dedi.

Alkan, inşaatı devam eden yatırımlar hakkında da bilgiler vererek, 14 Kasım 1944 Ahıska Türklerinin Sürgünün 70. Yılında Çorum’da yapılması planlanan Ahıska Sürgünü sempozyumu hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Uslu, “hızla büyüyen ve gelişen Hitit Üniversitemizin, her geçen yıl bölümlerinin ve öğrenci sayılarının artması Çorum için son derece önemli. İşbirliği içerisinde yapılan çalışmalar ürünlerini vermektedir. Yeni binalarımız Çorum’a hayırlı uğurlu olsun. Teknokent için TTNET Genel Müdürümüz ile görüştük gelişmeleri takip edeceğiz. Ahıska Türkleri için hazırlanan sempozyumuna da gerekli katkıyı sağlayacağız” dedi.

Uslu ayrıca “hafta sonu LYS sınavına girecek öğrencilerimize başarılar dilerim. Kazandıkları takdirde hızla gelişen ve büyüyen Hitit Üniversitemizi tercih etmelerini de tavsiye ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>