Untitled-1

Alaca Milli İrade Platformu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarafını belirledi

Alaca Milli İdare Platformu, 10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı. Alaca’da düzenlenen toplantı ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki taraflarını açıklayan Platform adına açıklamayı Memur Sen İlçe Başkanı Kadir Şimşek yaptı.

Konuşmasına öncelikle Gazze’de yaşanan vahşete değinen Şimşek, “Öncelikle masum Filistinli ve Gazzeli kardeşlerimizin üzerine vahşice bomba yağdıran Katil ve terörist devlet İsrail’i şiddetle ne nefretle kınıyoruz. Zulmedilen Müslümanlar olunca, sessiz kalan batı, ikiyüzlülüğünü bir kez daha göstermiştir.  AB ülkelerinden bazıları ve ABD katliam ve soykırım gerçekleştiren taş üstünde taş bırakmayan bütün şehirleri hastaneleri ve okulları dahi yerle bir eden İsrail’i kınayacaklarına Filistin tarafını kınadıklarını açıklamışlardır. Bu tam bir rezilliktir. Hem Amerika’yı, hem BM’yi, hem AB’yi hem de İslam İşbirliği Teşkilatını insanlık suçuna ortak oldukları için kınıyor, Bir an önce akan kanın durmasını diliyoruz.

Medeniyetimizin inşası için, yeniden büyük Türkiye mücadelesi veriyoruz. Emeğin, ekmeğin, hakkın, özgürlüğün barışın, milli iradenin, mücadelesini veriyoruz. Her türlü illegal yapının karşısında, milli iradenin yanındayız. Zulüm karşısında tarafsız kalamayız. Tarafımız her zaman barış ve insanlıktır” dedi.

 

“İSTİKBAL, İSTİKLAL VE İSTİKRAR

İÇİN RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

 

Kadir Şimşek, “Alaca’da faaliyet gösteren 26 sivil toplum kuruluşu; Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Diyanet-Sen, Sağlık-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç-Bir-Sen, Enerji-Bir-Sen, Büro Memur-Sen, Birlik Haber-Sen, Kültür Memur-Sen, Ulaştırma Memur-Sen, Bayındır-Memur-Sen, Hak-iş, Hizmet-İş, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlığı, Pankobirlik, Alperen Ocakları, İlim Yayma Cemiyeti, Alim-Der, Muhtarlar Derneği, Hüseyin Abad Kültür Derneği, Balpeteği Derneği, Alaca Kültür Derneği olarak Alaca Milli İrade Platformunu oluşturduk. Platform olarak 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde istikbalimiz için, İstiklalimiz için ve istikrarımız için Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi Alaca ve Türkiye Kamuoyuna ilan ediyoruz” diye konuştu.

Millet olarak, ilk kez Cumhurbaşkanını seçecekleri ve siyasal tarihin akışına da etki edecek bir süreci yaşadıklarını aktaran Kadir Şimşek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Milletin oylarıyla seçilecek ilk Cumhurbaşkanı, medeniyetler beşiği Türkiye’nin ihyasını ve güçlenmesini beraberinde getirecektir. Milletin oylarıyla seçilecek 12. Cumhurbaşkanımız; istikbal, istiklal ve istikrar noktasında büyük bir ivme yakalayan Türkiye’nin sivilleşme, özgürleşme yolculuğunun da liderliğini yürütecektir.

Alaca Milli İrade Platformu olarak inanıyoruz ki; ancak, Türkiye’yi bilen, milletiyle ortak ya da benzer bir hayat öyküsüne sahip, milletle aynı sıkıntıları çeken, milletin sevinçlerini-acılarını, gelenek-göreneklerini bilen ve yaşayan, medeniyetin değerlerini yayan ve yaşayan, Türkiye’nin siyasi ve toplumsal değerlerini bilen ve yönetebilen bir Cumhurbaşkanı, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edebilecektir.

Üniversite kapılarından İnancı gereği başını örtüyor diye geri çevrilen kızlarımızı, Kur’an öğrenmesi yasaklanan çocuklarımızı, inancı gereği başını örttüğü için memurluğu sona erdirilen kardeşlerimizi, kesintisiz eğitim dayatmasıyla kapatılan İmam Hatip Okullarını, kendi vatandaşını tehdit olarak görüp darbe yapan askeri vesayet rejimini, ırkın bir tercih meselesi olmadığını bildikleri halde, Kürt doğdukları için ötekileştirilenleri, evladıyla Kürtçe konuştuğu için onuru kırılan anneleri, kesintisiz eğitim uygulamasıyla kendi çocuklarına zulmedenleri, katsayı uygulamasıyla siyaseten kast sistemine dayanan eğitim sistemini ve daha birçok insan onuruna yakışmayan uygulamaları biz bu ülkede yaşadık.

Yollarımız, havaalanlarımız, hastanelerimiz, üniversitelerimiz, okullarımız, köprülerimiz, barajlarımız, milli silah sanayimiz, kendi uçağımız, kendi tankımız, kendi gemimiz, kendi hızlı trenimiz, her geçen gün büyük bir hızla gelişme gösteriyor. Hayat kalitesi sürekli yükselirken, Çözüm Süreci’yle adı konmamış kirli bir savaşın da yaraları açık bir şekilde sarılmaya çalışılıyor.

Kesintisiz eğitim yerine 4+4+4 sistemiyle çocuklarımız daha esnek tercihlerde bulunabiliyor. İmam-Hatip ortaokulları açıldı. Katsayı uygulaması sona erdi. Kız öğrencilerimiz başörtüsüyle eğitim görebiliyor ve başörtülü kamu görevlisi kardeşlerimiz, kamu hizmeti sunabiliyor. Kişi başı milli gelir 3 bin dolardan 11 bin 500 dolara çıktı. Türkiye’nin bütün illerine üniversite açıldı. Kara trenden hızlı trene geçildi, Havayolları halkın yolları haline geldi. Otobüs bileti fiyatına uçak bileti alınabilir hale geldi. Din görevlileri bakımından Yaz Kuran Kursları ücret alınabilir hale getirildi.

Hak ve özgürlüklerin esas, yasakların ise istisna olduğu bir Türkiye var artık. Filistin’in, Arakan’ın, Somali’nin, Etiyopya’nın, Suriye’nin, Filistin’in, Gazze’nin, Irak’ın yardımına koşan ve mazlumların hamisi bir Türkiye profili sergilenirken; Türkiye, bölgesel ve küresel ölçekli konularda sözü dinlenen, tepkisi merak edilen bir ülke artık.

Türkiye’nin bu değişim hikayesine, reformist sürecine, özgürleşme ve sivilleşme iradesine, vesayetin deşifresine ve tasfiyesine öncülük eden siyasi hareketin liderliğini yapan, dünya mazlumlarının sesi ve nefesi, Türkiye fotoğrafını ortaya çıkaran, zulme ve zalime karşı diplomasinin sahte nezaketine sığınmadan tepki verebilen, Filistin meselesi bizim meselemizdir, Dünya Filistine sırtını dönse biz dönmeyeceğiz diyen, Türkiye tarihinde ilk defa Zalim, Katil İsrail Devlet Başkanına “One Minute” diyerek siz katilsiniz diyebilen, Türkiye’nin kangrene dönmüş bütün sorunlarına karşı sorumluluk ve risk alabilen ‘Milletin Adamı’ Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyoruz.”

 

ALACA MİLLİ İRADE PLATFORMU KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Diyanet-Sen, Sağlık-Sen, Bem-Bir-Sen, Toç-Bir-Sen, Enerji-Bir-Sen, Büro Memur-Sen, Birlik Haber-Sen, Kültür Memur-Sen, Ulaştırma Memur-Sen, Bayındır-Memur-Sen, Hak-iş, Hizmet-İş, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlığı, Pankobirlik, Alperen Ocakları, İlim Yayma Cemiyeti, Alim-Der, Muhtarlar Derneği, Hüseyin Abad Kültür Derneği, Balpeteği Derneği, Alaca Kültür Derneği.

Untitled-1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>